strona główna

           

 

KOMUNIKATY METEOROLOGICZNO-HYDROLOGICZNE


 

 

Aktualne ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne można znaleźć po adresem:

http://kluczbork.starostwo.nowoczesnagmina.pl/?c=1182

 

 

 

Pozostałe komunikaty, ostrzeżenia, zawiadomienia:


Komunikaty o jakości wody w kąpieliskach

Aktualny komunikat drogowy

Pozostałe  komunikaty


 

 

 

KOMUNIKATY O JAKOŚCI WODY W KĄPIELISKACH


 

 

 

 

 

 

Rok 2021

 

 

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

  • komunikat nr

 

 

 

 

 

Komunikaty dot. zbiornika retencyjnego
w Ligocie Górnej

 

 

 

 

 

 

AKTUALNY KOMUNIKAT DROGOWY


http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/info.htm

 


 

 

POZOSTAŁE  KOMUNIKATY


 

Seniorzy! Uwaga na oszustów

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów [więcej]

 

=======================

 

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów (komunikat prasowy)


W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. W 2014 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z dopalaczami.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.
 

=======================

 

Apel PCZK o nie wypalanie traw

Od wielu lat przełom zimy i wiosny to czas, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. Pożary w głównej mierze spowodowane są wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Niestety nadal panuje przekonanie, że spalanie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost roślinności. Nic bardziej błędnego [więcej]

 

=======================

 

Zachorowania na grypę - wskazania profilaktyczne

 

=======================

 

Apel o zaniechanie wypalania traw

Od wielu lat, wczesną wiosną, w naszym powiecie obserwujemy duży wzrost liczby pożarów. W tym czasie płonie roślinność w przydrożnych rowach, łąkach i na nieużytkach. Palą się trzcinowiska i oczerety. Występują przypadki przeniesienia się ognia na lasy, obiekty mieszkalne i zabudowania gospodarcze. Wśród ludzi wciąż panuje przekonanie, że wypalanie traw użyźnia glebę. Jak jednak dowodzą naukowcy, wypalanie łąk i pól przynosi duże szkody. W trakcie procesów palenia i wysokiej temperatury odkrywa się warstwa próchnicza gleby. W wyniku tego dochodzi do jej erozji. Popiół zmywany przez deszcz do ziemi zakwasza ją, a nie użyźnia ›››

 

=======================

BEZDOMNI

 

W związku z wystąpieniem niskich temperatur dla osób, których zdrowie i życie może zostać zagrożone w okresie zimowym, przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego czynna jest bezpłatna, całodobowa infolinia o numerach:

- 800 163 136 (z telefonów stacjonarnych)
- 987 (z telefonów komórkowych)

Pod wskazanymi numerami można uzyskać informacje w zakresie możliwości otrzymywania pomocy oraz zgłaszać swoje oferty pomocy dla osób potrzebujących wsparcia.


Placówki pomocy dla osób potrzebujących wsparcia

 

=======================

 

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym  ›››
 

=======================

GRYPA A/H1N1

 

Ulotka informacyjna zobacz_1 zobacz_2

Plakat

Naklejka

Informacje dotyczące grypy typu A/H1N1 - www.gis.gov.pl

Zmiana zasad postępowania wobec osób zgłaszających się z objawami grypopodobnymi do lekarza

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

Jak ustrzec sie grypy A/H1N1

Ulotka dla rodziców

 

=======================

TLENEK WĘGLA - CICHY ZABÓJCA

 

Tlenek węgla - cichy zabójca (źródło: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego)

 

=======================

PTASIA GRYPA

 

ptasia grypa:  http://www.wzk.opole.uw.gov.pl/index.php?srodek=1zagrozenia/ptasia.php&zm1=7&zm2=712