strona główna

25.02.2020

Znamy laureatów "Plastrów Miodu"

 

Przedstawiamy tegorocznych laureatów i fotorelację z Gali i Balu Plastrów Miodu - nagród Starosty Kluczborskiego, które w tym roku poprowadził  Robert Janowski. Laureatom i nominowanym serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy uczestniczyli w bardzo udanych licytacjach.

 

Przypomnijmy, że dochód z imprezy (po odliczeniu niezbędnych kosztów organizacyjnych) wesprze leczenie Patryka „Patrysia” Radwańskiego - 10-miesięcznego malucha cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni oraz Magdaleny Jurowicz - 13-letniej dziewczynki po operacji guza mózgu. Z licytacji przedmiotów uzyskano rekordową w historii "Plastrów" kwotę, którą podamy wkrótce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom przedmiotów na licytacje.

 

 

 

Atrakcją wieczoru był wspaniały mini recital Roberta Janowskiego, który wykonał cztery utwory: "Ludzkie gadanie", "Belle", "Uciekaj moje serce",  i "Przeżyj to sam". 

 

Ponadto dla gości wystąpiły laureatki tegorocznego Plastra Miodu w kategorii Promocja Powiatu - Mażoretki "Aurora" z Wołczyna oraz Piotr Majewski - podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach, finalista 14. "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki" w Krakowie, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej. 

 

 

 

 


 

 

A oto Laureaci Plastrów Miodu 2019 w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA BIZNESTyron Sp. z o. o.
Kluczborska firma, której płyty styropianowe i systemy dachowe są niezwykle cenione w budownictwie. Do ich produkcji stosują zaawansowane technologie, gwarantujące klientom najwyższą jakość. Tyron to firma zaangażowana w życie lokalnej społeczności – chętnie wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia i wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne.

Nominowani: Tyron Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Rolne "Agro-Ferm" Sp. z o.o. w Wierzbicy Górnej.
 


KATEGORIA TURYSTYKA


Kapituła Plastrów Miodu zdecydowała się w tym roku nie przyznawać nominacji i nagród.

 

 

KATEGORIA KULTURAKs. Marek Sojka
Proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Łowkowicach, aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury wśród społeczności lokalnej organizując m.in. przeglądy artystyczne dla dzieci i młodzieży, wyjazdy grupowe do kina, koncerty orkiestr dętych i festyny. Corocznie organizuje także w Łowkowicach wielką uroczystość ku czci patrona pszczelarzy ks. dr Jana Dzierżona, w której uczestniczą pszczelarze z całej Opolszczyzny.

Nominowani: Ks. Marek Sojka


 

KATEGORIA SPORT

 

ex aequo

Fundacja Siatkarska Akademia Rozwoju Mucha Volley
Fundacja siatkarska, której założycielem jest Konrad Mucha – środkowy UKS Mickiewicz Kluczbork. Zajmuje się rozwojem i wspieraniem najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Oprócz treningów siatkarskich dzieci uczą się języków obcych, wytrwałości i obowiązkowości, mają też zajęcia z automotywacji i skupienia. Młodzi zawodnicy Akademii mają na swoim koncie m.in. zwycięstwo w kategorii Singli w Opolskiej Lidze mini-siatkówki 2018/2019, a także awans do finału wojewódzkiego Kinder+Sport.

Stowarzyszenie Kluczborska Grupa Biegowa
Biegają, pływają, jeżdżą na rowerach, uprawiają triatlon, ale przede wszystkim propagują wśród mieszkańców powiatu kluczborskiego zdrowy tryb życia m.in. poprzez organizację wydarzeń rekreacyjnych czy tworzenie infrastruktury biegowej. Wyznaczyli i oznakowali trasy rekreacyjne, stworzyli Kluczborskie Centrum Lekkoatletyczne. Grupa promuje powiat kluczborski na licznych imprezach sportowych w kraju i za granicą, aktywnie włącza się także w akcje charytatywne.

Nominowani: Fundacja Siatkarska Akademia Rozwoju Mucha Volley, Stowarzyszenie Kluczborska Grupa Biegowa
 

KATEGORIA NAUKA

 

Andrzej Kowalik
Wieloletni kierownik Pasieki Zarodowej w Maciejowie, który o pszczołach i miodzie wie prawie wszystko. O takim na przykład „plastrze miodu” mógłby mówić godzinami i wszyscy słuchali by go z wypiekami na twarzy. Promuje pszczelarstwo, spuściznę ks. Jana Dzierżona i powiat kluczborski. Pod jego okiem maciejowska Pasieka uczestniczy w różnego rodzaju badaniach. Ostatnio była na przykład miejscem testowania nowoczesnych probiotyków dla pszczół.

Nominowani: Andrzej Kowalik, MDGroup.org.pl


KATEGORIA PROMOCJA POWIATUZespół mażoretek "Aurora" z Wołczyna
Działająca od ośmiu lat przy Wołczyńskim Ośrodku Kultury grupa odnosi sukcesy na przeglądach w całym kraju, uświetnia także swoimi występami liczne imprezy i ważne wydarzenia w powiecie kluczborskim. W zajęciach Zespołu uczestniczy 90 dziewczynek, które tworzą 6 grup tanecznych. Juniorki i Kadetki „Aurory” dzięki wysokim notom uzyskanym na ostatnich Mistrzostwach Polski otrzymały nominację do udziału w Mistrzostwach Europy Mażoretek w Chorwacji.

Nominowani: Zespół mażoretek "Aurora" z Wołczyna, Anna Płotycia

 

KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU KLUCZBORSKIEGO

 

Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf"
Te wspaniałe Panie od 20 lat aktywizują mieszkańców powiatu kluczborskiego, motywując ich do działania i rozwijania swoich pasji. Główny cel - zakup mammografu - został osiągnięty w 2007 roku, od tego czasu Stowarzyszenie bardzo aktywnie propaguje m.in. profilaktykę prozdrowotną i przeciwnowotworową, działa też na rzecz budowania dialogu pomiędzy samorządem a mieszkańcami, budując w lokalnej społeczności społeczeństwo obywatelskie.

Nominowani: Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf", Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Polanowicach

 

 

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów tegorocznej imprezy.

 

SPONSORZY GALI I BALU CHARYTATYWNEGO "PLASTRÓW MIODU"

 

   
       

 

IMPREZA PROMUJE PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I BIZNES SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku