strona główna

Zlot - szkolenie dla motocyklistów

Już 12 czerwca instruktorzy jazdy ze szkoły policyjnej w Legionowie, którzy szkolą mundurowych z całej Polski, będą uczyć motocyklistów z powiatu kluczborskiego technik bezpiecznej jazdy. Zlot rozpoczyna zbiórka na placu dworca PKS przy ul. Moniuszki. Następnie uczestnicy przejadą ulicami: Waryńskiego i Byczyńską do bazy PKS-u. Tam na placu będą prowadzone szkolenia. Na zlot może przyjechać każdy, ale liczba uczestników szkoleń jest ograniczona do 101 osób. W czasie zlotu swoje maszyny mają też wystawić - by uczestnicy mogli nimi nacieszyć oko - przedstawiciele Yamahy i Kawasaki w Polsce. Organizatorzy czekają jeszcze na potwierdzenie ze strony Harleya Davidsona w Polsce.

 

Organizatorem zlotu jest Powiat Kluczborski i Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku. Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Kluczborskiego i Komendanta Powiatowego Policji. A pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wiesław Solarewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku. Imprezę wspiera też organizator znanych zlotów motocyklowych w Kuniowie.
 

- Szkolenie jest adresowane nie tylko do młodych ludzi, ale także do tych w tzw. „kwiecie wieku” - mówi Wiesław Solarewicz. - Czyli do panów i pań, którzy uczyli się jeździć dość dawno temu na starych typach motocykli, WSK-ach i innych, o mocy 15 – 20 koni a teraz po latach realizują swe pasje na zupełnie innych maszynach, o dużo większym ciężarze, dużo większej mocy, rozwijających o wiele większą prędkość.
 

- Instruktorzy z Legionowa będą uczyć technik bezpiecznej jazdy, technik bezpiecznego hamowania, przyspieszania, wyprzedzania, poruszania się w ruchu miejskim – informuje starosta Piotr Pośpiech, który żartem dodaje, że swoją karierę motocyklową zakończył na simpsonie. Za to miłośnikami motocykli w powiecie czy podległych mu placówkach są m.in.: sekretarz powiatu, powiatowy rzecznik konsumentów czy dyrektor Zespołu Szkół Licealno–Technicznych w Kluczborku.
 

Organizatorzy zapewniają, że adresowana do motocyklistów w różnym wieku impreza będzie połączeniem szkolenia ze znakomitą zabawą. Zapewniony będzie także bufet. A przejazd z dworca PKS do bazy przy ul. Byczyńskiej nie spowoduje utrudnień w ruchu. Przejazd motocyklistów będzie zabezpieczać kluczborska policja.
 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku