strona główna

Zbiera się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

 

- Poziom wód w rzekach na terenie powiatu wzrósł po wczorajszych i dzisiejszych intensywnych opadach – informował dzisiaj (wtorek), o 10.00 Mieczysław Zaleciński, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Szczególnie w Stobrawie. Najpoważniejsza sytuacja jest w Kluczborku.

Od rana zabezpieczane były ulice Poniatowskiego, Gierymskiego, Klasztorna i newralgiczne miejsca, m.in. przepusty w gminie Lasowice Wielkie.

- W Kluczborku zalane są ul. Kossaka, Gierymskiego na Osiedlu Malarzy – meldował o 10.00 Wojciech Kieszczyński, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.- Przy ul. Poniatowskiego Woda ze Stobrawy przelała się na pobliskie działki.

Z gminy Byczyna i Wołczyn do 10.00 nie było jeszcze meldunków o sytuacji, gdyż pracownicy tamtejszych urzędów objeżdżali teren by sprawdzić poziom wód w rzekach i zagrożone podtopieniem miejsca.

- Na szczęście nie jest tak jak w innych rejonach Opolszczyzny, Brzegu czy Kędzierzynie, albo w Małopolsce – mówił Mieczysław Zaleciński.

Z Powiatowego Magazyny Przeciwpowodziowego gminy otrzymały dodatkowe worki z piaskiem. Od poniedziałku wydano ich 2,5 tysiąca. Natomiast we wtorek 3 jednostki OSP z powiatu kluczborskiego będące w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym z Kuniowa, Byczyny i Wołczyna wyjechały wspomóc akcję ratunkową w Kędzierzynie – Koźlu.

Na godzinę 14.00 (wtorek) starosta kluczborski Piotr Pośpiech zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
 

godz. 13.00

Od południa (poniedziałek) nieprzejezdna jest droga powiatowa na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 w Ligocie Górnej do skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Kujakowice Górne. Woda przelała się przez jezdnię. W kierunkach na Poznań i Olesno ruch przebiega bez zakłóceń - informuje Mieczysław Zaleciński, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

zobacz także:

W tej chwili zagrożenia powodziowego nie ma

Ostrzeżenie hydrologiczno - meteorologiczne

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku