strona główna

Nasi najlepsi wolontariusze


Podczas tegorocznego forum edukacyjnego organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Dokształcania Nauczycieli w Kluczborku poznaliśmy trójkę laureatów VII edycji konkursu "8 Wspaniałych" na szczeblu lokalnym. Spośród zgłoszonych wolontariuszy – uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kluczborskim wyłoniono trójkę laureatów.

Oto oni:
Katarzyna Czumałowska, uczennica Zespołu Szkół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie – Polanowice, Karolina Pajor, uczennica tej samej szkoły oraz Michał Kiljan, uczeń Zespołu Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku.

Nasi wolontariusze odebrali dyplomy i upominki z rąk starosty Piotra Pośpiecha.

Otrzymali je również opiekunowie: Maria Ganczarska z ZSGLiZ (w jej imieniu dyplom odebrała Agnieszka Bogacz, pedagog z tej szkoły) oraz Bianka Grybek z ZSL-T.

- Nominowanym do etapu centralnego konkursu „8 Wspaniałych” jest Michał Kiljan. Jako uczeń – wolontariusz będzie reprezentował powiat kluczborski na eliminacjach ogólnopolskich 14 i 15 kwietnia br. w Warszawie, a w dniach od 3 do 5 czerwca weźmie udział w Wielkiej Gali kończącej XVII Ogólnopolską Edycję Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych” w Gdyni – informuje Anna Dzierżan, dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokształcania Nauczycieli w Kluczborku.

Michał jest uczniem IV klasy technikum w kluczborskim „Mechaniku”. Wolontariuszem jest od 2 lat. „To typ nieustannego działacza, który nie potrafi być bierny. Jest promotorem akcji „Honorowy Dawca Krwi”, a jego najważniejszym działaniem było powiększenie szkolnego koła honorowych dawców krwi, który jest już ponad pięćdziesięciu - czytamy w uzasadnieniu nominacji Michała do reprezentowania powiatu na szczeblu centralnym konkursu 8 Wspaniałych.
Dzięki jego entuzjazmowi – czytamy dalej - w ramach Tygodnia Dawcy Szpiku organizowanego z Fundacją DKMS udało się zarejestrować 300 osób jako potencjalnych dawców. Co więcej, akcja jest kontynuowana i swoim zasięgiem zasięgiem wykracza obecnie poza granice powiatu. Michał jest też inicjatorem „adopcji serca małego chłopca z Madagaskaru przez uczniów ZSL-T , którzy zbierają i przekazują datki na jego edukację.

Michał w rozmowie z reporterem „Radia Opole” wyznał, że wolontariat, jest dla niego formą podziękowania za zdrowie taty, któremu transfuzja krwi uratowała życie po ciężkim wypadków. Z tego powodu sam został najpierw honorowym dawcą krwi i współorganizatorem przedsięwzięć, które pomagają innym.
- Wszystkim naszym laureatom i pozostałym wolontariuszom gratulujemy chęci do działania i wielu pomysłów, które czynią ten świat lepszym – mówi starosta Piotr Pośpiech.

Monika Kluf

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku