strona główna

Senator Norbert Krajczy o karetce dla powiatu kluczborskiego

 

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że będzie dodatkowy ambulans dla Opolszczyzny – taką informację tuż po posiedzeniu senackiej komisji zdrowia przekazał reporterom „Radia Opole” - senator Norbert Krajczy. - Ma ona trafić właśnie do Wołczyna.

Jeśli tak się stanie, długo oczekiwanym sukcesem zakończą się starania samorządowców z powiatu kluczborskiego, starosty Piotra Pośpiecha i burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka oraz mieszkańców tej gminy.

 - Gdyby czterdziesty drugi zespół wyjazdowy dla Opolszczyzny stacjonował w Wołczynie, jedną z karetek stacjonujących obecnie w Kluczborku można przenieść do Byczyny – mówi starosta - Już wcześniej złożyłem wniosek do wojewody o takie właśnie rozlokowanie karetek w naszym województwie. W ten sposób skróciłby się znacznie czas dojazdu pogotowia do pacjentów na terenie naszego powiatu.

Taka lokalizacja jest zresztą zgodna z wojewódzkim planem ratownictwa medycznego na lata 2011-2013, który zakłada utworzenie większych rejonów operacyjnych.

 - W naszym przypadku rejon ten obejmowałby powiaty kluczborski i oleski – dodaje Piotr Pośpiech.

Wówczas południową część powiatu obsługiwałyby karetki z powiatu oleskiego, skąd bliżej jest do wiosek położonych w gminie Lasowice Wielkie, niż z Kluczborka. Ambulans będzie potrzebował paru minut by tam dotrzeć. O tym gdzie i skąd zostanie wysłana karetka, by jak najszybciej dotrzeć do pacjenta, będzie decydował dyspozytor w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługującym dwa powiaty.

- Należy podkreślić zaangażowanie burmistrza Wołczyna i mieszkańców tej gminy w starania o karetkę – dodaje Piotr Pośpiech. - Przypomnijmy, że w ciągu tylko trzech dni zebrali oni ponad pięć tysięcy podpisów w sprawie ambulansu.

 
Wojewoda opolski nie potwierdził na razie informacji o dodatkowej karetce dla Wołczyna.

- Będziemy się ogromnie cieszyć jeśli news przekazany przez senatora Krajczego mediom oficjalnie się potwierdzi - podkreśla starosta. - Tak czy owak karetka dodatkowa, czy przesunięta z powiatu nyskiego na nasz teren, po prostu musi być i będzie! - podsumowuje starosta.

 

 

 

zobacz także:

Trwa walka o karetkę dla Wołczyna

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku