strona główna

Wiosna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

19 marca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kluczborku uroczyście świętowali nadejście długo oczekiwanej wiosny. Od rana w klasach i na szkolnych korytarzach zrobiło się radośnie i bardzo kolorowo. Oficjalne przywitanie Pani Wiosny odbyło się w szkolnej świetlicy. Zanim uśmiechnięta Wiosna wkroczyła w progi szkoły, publicznie odczytano nadany przez nią pilny telegram, który zwierał wiosenne polecenia i zadania do wykonania przez zgromadzoną w świetlicy młodzież. Trzeba było: zaśpiewać radosną piosenkę o tematyce wiosennej, wznieść głośny okrzyk powitalny, jak też wyciszyć salę, tak by dało się słyszeć śpiew pierwszych wiosennych ptaków, które zamieszkują na pobliskich drzewach. Wreszcie, przy uroczystych dźwiękach fanfar i z pięknym, kolorowym orszakiem do świetlicy przybyła Pani Wiosna – zielona i radośnie uśmiechnięta.

Atrakcją spotkania były ogłoszone już w lutym konkursy na: wiosenne przebranie klasowe i pisankę w rozmiarze XXL. Efekty współpracy zespołów klasowych i wychowawców przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów wiosennych konkursów. Kostiumy uczniów i nauczycieli zachwycały oryginalnością pomysłu, ciekawą kolorystyką i wykonaniem. Podobnie było z pisankami-gigantami przygotowywanymi przez uczniów w wielkiej tajemnicy. Aktualnie wybrane prace konkursowe można oglądać na wystawie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Kluczborku. Dodatkowo wystawiono tam także kwiatową ekspozycję - prace plastyczne zespołów edukacyjno- terapeutycznych.

Wiele radości przyniosły uczniom zebranym w świetlicy występy wokalno- taneczne młodych artystów z ośrodka. Ostatnim punktem wiosennego dnia był niezwykle emocjonujący mecz piłki siatkowej nauczyciele - uczniowie. Obie drużyny spisywały się naprawdę dzielnie, w zasada fair play zdecydowanie królowała podczas całego meczu. I tak sportowe emocje zamknęły szkolne obchody powitania wiosny. Ogromne zaangażowanie uczniów, ich radosne uśmiechy i zadowolenie – to dowód, że można atrakcyjne i pomysłowo przeżyć pierwszy dzień wiosny nawet w murach szkoły.
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku