strona główna

Koncert "VOICE FACTORY"


 


 

 

Zespół Wokalny "VOICE FACTORY" to 12 młodych, zdolnych i otwartych na wokalne przygody muzyków, pochodzących z różnych stron Polski. Grupę połączyła Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Chór Kameralny "SENZA RIGORE", z którego zespół się wywodzi. "VOICE FACTORY" działa od września 2009 roku i pracuje pod kierunkiem i dyrekcją dr hab. Jolanty Szybalskiej – Matczak. Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują także Waldemar Parzyński – prezes i Piotr Śmiejczak – dyrektor generalny spółki Voice Factory S.C.

W chwili obecnej grupa zajmuje się twórczością Fryderyka Chopina, wykonując ją w formie a capella w unikatowych aranżacjach Waldemara Parzyńskiego – wokalisty i kierownika legendarnego zespołu "NOVI SINGERS".

Mimo krótkiego stażu pracy „VOICE FACTORY” może poszczycić się licznymi koncertami i entuzjastycznym przyjęciem wielu słuchaczy w kraju i zagranicą.

Uczestniczył m.in. w 36. Międzynarodowym Festiwalu Barbórkowym Chórów Akademickich we Wrocławiu, 65. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju oraz w Międzynarodowych 33. Bydgoskich Impresjach Muzycznych, na których otrzymał prestiżową nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W lipcu br., w czasie koncertu w Sali "Matecznik" w Otrębusach zespół nagrał swoją pierwszą płytę "Chopin up to date", która jest aktualnie przygotowywana do wydania.

W sierpniu, wspólnie z gwiazdami światowej sceny jazzowej – Urszulą Dudziak, Włodkiem Pawlikiem i Agą Zaryan oraz tancerzami American Ballet Theatre, Balet Arizona, Ballet Noir – New York City Kieleckiego Teatru Tańca, Polskiego Baletu Narodowego i Teatru Wielkiego w Łodzi, nagrali dla TVP 2 widowisko taneczno – muzyczne "Chopin 4".

Dalsze plany artystyczne "VOICE FACTORY" związane są z występami w polskich filharmoniach i teatrach, a także z koncertami w Europie oraz Japonii i Chinach.

Tymczasem "VOICE FACTORY" zaprasza do Kluczborka!

Koncert poprowadzi Barbara Guran – Dyrektor w Europejskiej Szkole Artystycznej w Piasecznie.
 

 


 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku