strona główna

Spotkanie z gwiazdą, porady ekspertów, happening...

 

W taki właśnie sposób Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kluczborku włączył się w trwający właśnie Ogólnopolski Tydzień Kariery. Program OTK realizują w sposób szczególny trzy klasy: II b Technikum z wychowawcą K. Beretą, I d ZSZ z wychowawcą M. Perucką o II a TPS z Mirosławą Pyclik.

W poniedziałek młodzież spotkała się z piosenkarką Magdą Durecką, która debiutowała między innymi na scenie opolskiego amfiteatru, dołączając do grona laureatów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, prowadziła popularny Koncert Życzeń w Programie I TVP, koncertowała i koncertuje w całej Polsce. Od kiedy przeniosła się z Poznania do rodzinnego Kluczborka swoją wiedzę, doświadczenie i warsztat wykorzystuje w Studio Piosenki, które prowadzi w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Pod jej okiem młodzi ludzie rozwijają swoje wokalne talenty z dobrym skutkiem. Podopieczni pani Magdy przywożą kolejne trofea z krajowych i międzynarodowych festiwali. A jedna z jej podopiecznych jest dziś wokalistką zespołu "Sumptuastic".

Uczniowie mieli szanse zapytać o szczegóły kariery piosenkarki. - Mieli mnóstwo pytań – mówi piosenkarka. - Szczególnie o początki, jak się zaczęła moja przygoda z estradą. Ja zaś namawiałam ich do rozwijania i realizowania swoich pasji. Przekonywałam, że marzenia się spełniają i że – gdy chodzi o karierę – ważne jest by robić to co się naprawdę kocha. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że zawodowo robią to co kocham i jeszcze mi za to płacą – dodaje Magda Durecka.

Młodzież mówiła też o swoich pasjach, w tym artystycznych. Magda Durecka zaofiarowała im pomoc. Jeden z uczniów chciałby się realizować jako wokalista, drugi, z zacięciem kabaretowym, marzy nieśmiało o szkole aktorskiej.

- Obu zaprosiłam na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie mogą otrzymać profesjonalne wsparcie w realizacji swoich planów – dodaje wokalistka.

W środę młodzież spotka się z psychologiem o doradcą zawodowym nt. planowania przyszłości. Każdy uczeń będzie miał możliwość poddać się indywidualnej diagnozie badającej predyspozycje zawodowe.

Natomiast w czwartek uczniów ZSP nr 2 zobaczymy w centrum Kluczborka, gdzie organizują happening nawiązujący do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Trasa happeningu biegnie ulicami: Sienkiewicza, Kochanowskiego, Aleją Kasztanową, w stronę dworca PKS, i dalej do Rynku.

O akcji uczniów z naszego powiatu informowało we wtorek Radio Opole.

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku