strona główna

Młodzież przeciwko dopalaczom w DDTVN

Dziś (2 czerwca) po 9.00 rano reporterzy porannego programu "Dzień dobry TVN" łączyli się ze studiem w Warszawie na żywo z Kluczborka. A ściślej, z kluczborskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W programie wystąpili uczniowie kluczborskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy postanowili wykorzystać prawo do walki z dopalaczami.

Na początku trwającej przez cały miniony tydzień akcji "Stop Narkotykom" napisali i złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez działające w Kluczborku sklepy z dopalaczami, które na ulotkach reklamowych, a jeden z nich w witrynie, używają symbolu liścia marihuany do reklamowania swojej działalności. A to zdaniem młodzieży z Kluczborskiej Młodzieżowej Rady jest niezgodne z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, która zabrania reklamowania środków psychoaktywnych.
Młodzi uważają, że skoro sklepy z dopalaczami wykorzystują luki w prawie by legalnie działać, oni też chcą wykorzystać prawo by uprzykrzyć im życie, a jednocześnie wyrazić swój protest przeciwko dopalaczom.

Pomysł zainteresował redakcję DDTVN. Podczas łączenia na żywo młodzież opowiedziała o szczegółach całego przedsięwzięcia, o doniesieniu do prokuratury i proteście w sprawie dopalaczy, pod którym są zbierane podpisy na terenie całego powiatu.

Na temat akcji przeciw dopalaczom wypowiadała się też pomysłodawczyni dorocznej akcji "Stop Narkotykom" Anna Włodarczyk - psycholog w ZSO. W imieniu samorządowców starosta Piotr Pośpiech zaznaczył, że przepisy wiążą ręce burmistrzom i wójtom, którzy nie mają podstaw by zabronić otwierania kolejnych sklepów z dopalaczami. Podkreślił też, że gmina Kluczbork i jej burmistrz, a także powiat od lat wspierają organizację akcji "Stop Narkotykom" i całym sercem popierają działania licealistów przeciwko dopalaczom i środkom psychoaktywnym.

   

 

 

Zobacz relację w DDTVN

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku