strona główna

25.05.2012

„Złote Plastry Miodu” po raz drugi

Ponad 100 par z pięćdziesięciu klubów tanecznych z całej Polski wzięło udział w drugim już Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Złote Plastry Miodu” o puchar Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Sukces”. Patronat nad imprezą objął starosta kluczborski Piotr Pośpiech.

W turnieju wzięło udział jedenaście par z kluczborskiej Szkoły Tańca Adrianny Przybył.

Nasi reprezentanci wielokrotnie stawali na podium. W kategorii 10 – 11 lat w klasie G w kombinacji I miejsce zajęli: Tomasz Kubik i Martyna Koj. W kategorii 14 – 15 lat w klasie F w kombinacji I miejsce zajęli: Mateusz Klich i Jaonna Zaklińska, II – Karol Kuliberda i Dominika Gajdzińska.

Michał Marzec i Kornelia Durka w tańcach standardowych w kategorii powyżej 15 lat w klasie B uplasowali się tuż za podium. Byli natomiast bezkonkurencyjni w kategorii powyżej 15 lat w klasie A w tańcach latynoamerykańskich zdobywając pierwsze miejsce i „Złote Plastry Miodu”. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęli: Konrad Paprocki i Justyna Malisz, IV – Przemysław Ulfik i Oliwia Barczykowska.

Ostatni turniej w hali kluczborskiego OSiR-u to kolejna impreza na ogólnopolskim szczeblu zorganizowana przez Stowarzyszenie „Sukces” i nie ostatnia. Polskie Towarzystwo Taneczne zdecydowało, że stowarzyszenie będzie organizatorem Mistrzostw Polski w Tańcach Latynoamerykańskich w lutym przyszłego roku.