strona główna

Miody i śmietanówka podbiły Poznań

Pyszne miody z Maciejowa oraz śmietanówka z Olesna – to największe hity degustacji, które przygotowały powiaty kluczborski i oleski na targach turystycznych TOUR SALON 2008 w Poznaniu.

Powiat kluczborski i powiat oleski pod szyldem Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej kolejny raz skutecznie „wabiły” turystów na prestiżowej imprezie, która jest znakomitą promocją regionu i rodzimych produktów turystycznych. Tegoroczna XIX edycja TOUR SALON 2008 odbywała się w dniach 16-18 października, uczestniczyło w niej ponad 750 wystawców z czterdziestu krajów świata, nawet tak egzotycznych jak Peru, Indie, Kolumbia, Mongolia, RPA czy Wenezuela.
Zwiedzający mogli zapoznać się z najnowszą ofertą i atrakcjami turystycznymi naszego regionu, które w znakomity sposób wpisały się w najnowsze tendencje panujące w turystyce na świecie, m.in. zdrowy tryb życia, produkty zmierzające do rozwoju turystyki aktywnej, dbałość o zdrowie i urodę. Na stoisku można było spróbować i skosztować lokalnych przysmaków i produktów m.in.: miodów z Pasieki w Maciejowie, smalcu z Gospodarstwa Agro-Ekoturystycznego Barbary i Witolda Stodołów oraz śmietanówki z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Ogromnym powodzeniem, wśród kobiet odwiedzających targi, cieszyły się kosmetyki na bazie naturalnego miodu oraz świece z wosku pszczelego. Wiele osób podziwiało także dzieła lokalnych artystek: haftowane serwetki Pani Rity Deski oraz pejzaże Pani Kazimiery Andrasz. Nie zabrakło również ulotek, folderów i gadżetów promocyjnych przekazanych przez członków Stowarzyszenia.

Zainteresowanie stoiskiem było ogromne. Do przyjazdu na Ziemię Kluczborsko-Oleską powiaty próbowały przekonać zwiedzających atrakcyjną ofertą, wśród której każdy mógł znaleźć coś dla siebie m.in.: bliski kontakt z przyrodą, przepiękną architekturę kościołów drewnianych, szlaki rowerowe i turystyczne, ciekawe oferty gospodarstw agroturystycznych oraz bogaty i różnorodny kalendarz imprez kulturalnych i sportowych.
Dzięki uczestnictwu w poznańskich targach udało się nawiązać wiele kontaktów branżowych, które w przyszłości mogą zaowocować konkretnymi projektami, a przede wszystkim udanym sezonem turystycznym.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON należą do największych imprez turystycznych w Polsce. Uczestniczą w nich przedstawiciele polskiej oraz zagranicznej branży turystycznej, narodowe i regionalne organizacje i stowarzyszenia turystyczne, biura podróży i touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, hotele, ośrodki wypoczynkowe itd.

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku