strona główna

Wabili turystów mlekiem i miodem


„Kraina miodem i mlekiem płynąca” – tak reklamowały się powiaty kluczborski i oleski na zeszłotygodniowych Międzynarodowych Targach Tour Salon 2007 w Poznaniu.  Ekspozycja, którą zaprezentowano nawiązywała do hasła „Ziemia Kluczborsko-Oleska miodem i mlekiem płynąca”, stąd na stoisku można było posmakować m.in. miodu z Pasieki w Maciejowie i pysznej śmietankówki z oleskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Cieszyły się one olbrzymim powodzeniem wśród zwiedzających. KOLOT promował ponadto wyroby lokalnych producentów słodyczy – CUPROD-u i LUMAR-u, kowala z Chocianowic Jana Turka i Kazimiery Andrasz – autorki pięknych haftowanych pejzaży.

Odwiedzający targi szukali przede wszystkim informacji o szlakach turystycznych i ścieżkach rowerowych, interesowała ich także tzw. turystyka edukacyjna, czyli połączona z możliwością organizowania szkoleń czy konferencji. Powiaty kluczborski i oleski zaprezentowały swoją unikalną zabytkową architekturę drewnianą oraz prężnie rozwijającą się sieć gospodarstw agroturystycznych. Zwiedzający mogli otrzymać m.in. ostatnio wydaną publikację „Szlakiem kościółków drewnianych w powiecie kluczborskim i oleskim”, folder-kalendarz „Ziemia Kluczborsko-Oleska - Kraina miodem i mlekiem płynąca” oraz wiele innych materiałów promocyjnych i gadżetów przekazanych przez członków stowarzyszenia.

- Wiążemy bardzo duże nadzieje z tymi targami, bo to naprawdę wielka impreza wystawiennicza. Rozdaliśmy sporo materiałów, zainteresowanie naszymi powiatami było bardzo duże. Mam nadzieję, że niebawem pojawią się turyści odwiedzający gospodarstwa agroturystyczne oraz zwiedzający nasze szlaki – mówi Maria Żurek, Prezes KLOT i Kierownik Referatu Promocji, Turystyki i Kultury kluczborskiego Starostwa. Dodaje, że udało się nawiązać także interesujące kontakty z ludźmi z branży, wieloma dziennikarzami oraz władzami targów.

Co roku w targach Tour Salon biorą udział najważniejsi przedstawiciele branży turystycznej z całego świata. Tym razem wystawiało się 488 wystawców z 38 krajów. Targi trwały cztery dni od 24 do 27 października, odwiedziło je ponad 20 000 zwiedzających. Powiaty kluczborski i oleski wystawiały się pod szyldem Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

 


 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku