strona główna

Targi z atrakcjami
 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wtorkowe Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kluczborku wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy. W targach wzięło udział ponad 50 wystawców, głównie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kluczborskiego i nie tylko, wyższe uczelnie, szkoły policealne, oraz instytucje i firmy, a nawet wojsko i policja.


Szkoły prześcigały się w pomysłach na przyciągnięcie uwagi do swoich stoisk. Byli więc przyodziani w mundury policyjne uczniowie zachęcający do wyboru klasy mundurowej w tej szkole. Przyszłe farmaceutki w białych fartuchach zapoznawały z ofertą policealnej szkoły farmaceutycznej. Motocykle, mnóstwo sprzętu multimedialnego, sprzęt do rozbrajania ładunkach wybuchowych przywieziony przez saperów z Brzegu namawiający do związania swojej przyszłości z wojskiem – to tylko część atrakcji jakie czekały na uczniów gimnazjów i nie tylko. Targi były znakomitą okazję do zaprezentowania się przez lokalne firmy i wyższe uczelnie, które w dzisiejszych gimnazjalistach widzą swoich przyszłych studentów.

 
Warto podkreślić, że Młodzieżowy Dom Kultury, który przygotował program artystyczny na wtorkowe targi udowodnił, że przyznany przez panią minister edukacji narodowej tytuł „Miejsce odkrywania talentów” jest w pełni zasłużony a wokalistki z MDK bez wysiłku miałyby szanse na wygraną w „Mam talent”.

 
Szczegółowa ofert szkół wraz z informacjami o nowych kierunkach, jak profil farmaceutyczno medyczny w ZSO w informatorze dla gimnazjalistów na naszej stronie.
 

 

O oto uczestnicy targów:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Poradnia Pscyhologiczno – Pedagogiczna, WODiDZ Kluczbork, Zespół Szkół Licealno – Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, ZSCKR Kluczbork, Gimnazjalno – Licealny Zespół Szkół w Wołczynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Odziałami Inegracyjnymi w Opolu, Młodzieżowy Dom Kultury Kluczbork.

 
Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Prentki, Policealne Studium Farmaceutyczne, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, WSB we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Wyższa Szkoła Teologiczna – Humanistyczna w Podkowie Leśnej p.k. Nysa, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa Katowice – filia w Nysie, WSHE Brzeg, Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Zespół Szkół w Brzegu, Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych ASESOR.


MBP Opole, PHU Smolin, Siegenia – Aubi, Wagrem sp.z.o., Kumax, Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku, Wojewódzki Urząd Pracy, Protea, PKS Kluczbork, WKU Brzeg, ZUS Kluczbork, Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku, POLFINANCE, COVEBO – Agencja Pracy, NOMI Kluczbork, Centrum Integracji Społecznej CISPOL, Opolska Izba Gospodarcza, Centrum Doradztwa i Kształcenia Kadr P.W. Zbryk, Pedagogiczna Biblioteka Wojwódzka w Opolu – Filia w Kluczborku, Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Opolu, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kluczborku, Urząd Skarbowy w Kluczborku, Starostwo Powiatowe w Kluczborku, PODN Kluczbork, Państwowa Inspekcja Pracy – okręgowy inspektorat w Opolu, Akademia Szkoleniowe – Berendowicz (kursy fryzjerskie), Szkoła Języków Obcych Lingua,

Monika Kluf

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku