strona główna

Powiat na Targach Turystycznych "W stronę słońca"

Stoisko prezentujące walory Ziemi Kluczborsko-Oleskiej zostało uznane za jedno z najlepszych na VII Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu. Ekspozycja, którą zaprezentowały w dniach 7-9 maja na opolskim rynku oba powiaty nawiązywała do hasła „Ziemia Kluczborsko-Oleska miodem i mlekiem płynąca”. Faktycznie na obleganym przez zwiedzających stoisku można było znaleźć te dwa produkty i to pod bardzo różnymi postaciami.

Wielkie zainteresowanie wzbudził miód. Koneserzy mieli do wyboru kilka odmian tego złocistego przysmaku, ale kupowali chętnie także inne pszczele produkty – świece i kosmetyki. Zachęcał do tego wypchany niedźwiedź oraz przyciągający wzrok przeźroczysty, szklany ul pełen pszczół. Furorę zrobiły: oleska „śmietanówka”, czyli nalewka robiona na bazie śmietany oraz „miodówka".

 O wyroby pszczele zadbała niezawodna Pasieka Zarodowa w Maciejowie, natomiast mleko i produkty mleczarskie prezentowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna. Przychylność i podniebienia oglądających powiaty próbowały zdobyć słodyczami z lokalnych firm Lumar i Cuprod.

Swoje małe arcydzieła sztuki kowalskiej oferował osobiście Jan Turek z Chocianowic. Można było kupić u niego np. podkowę na szczęście, świecznik albo pięknie zdobioną kołatkę. Na stoisku nie zabrakło, niezbędnych podczas targów, ulotek, folderów i gadżetów promocyjnych. Na zwiedzających czekały m.in. oferty wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych.
Oba powiaty wystawiały się pod szyldem Kluczborsko-Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która na zakończenie trzydniowej imprezy otrzymała od Marszałka Województwa Opolskiego specjalne wyróżnienie za szeroką prezentację walorów Ziemi Kluczborsko-Oleskiej.

Targi po raz pierwszy odbywały się „pod chmurką” w centralnym punkcie miasta. To ukłon w stronę mieszkańców regionu, aby przygotowywane dla nich oferty i informacje były rzeczywiście na wyciągniecie ręki. Na imprezie prezentowały się m.in.: gminy, powiaty, biura turystyczne oraz partnerskie i zaprzyjaźnione z Opolszczyzną regiony.

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku