strona główna

12.05.2014

Taneczne mistrzostwa z... niespodzianką

 

Pary z Polski, Czech i Ukrainy rywalizowały w ogólnopolskim turnieju "Złote Plastry Miodu" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Tańca "Sukces" pod patronatem m.in. starosty kluczborskiego. A jedną z niespodzianek był wykonany przez niego taniec - "2 na 1" w parze z... Czarną Mambą. - Majowe mistrzostwa to kolejny organizacyjny sukces wszystkich członków i wolonatariuszy "Sukcesu" - mówił Piotr Pośpiech.

 



Tancerze walczyli o puchar „Sukcesu” 17 i 18 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ale po raz pierwszy impreza była połączona z Grand Prix Polski Młodzieży i Młodzieży Starszej poniżej 21. roku życia. Pierwszego dnia na starcie stanęło stu dwudziestu tancerzy z czterdziestu czterech, a drugiego – stu osiemdziesięciu z pięćdziesięciu czterech klubów z Polski, Czech i Ukrainy.

 

 



Dyrektorem głównym chwalonej przez jurorów imprezy był Jarosław Marzec, prezes Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Sukces”, dyrektorem artystycznym był Mariusz Kinder, a organizacyjnym – Piotr Piłat.

Kluczbork reprezentowali tancerze z Akademii Tańca Adriany Przybył, Dance Center Mariusza Mierzwy, a także wychowankowie „Sukcesu”, a pobliskie Olesno – zawodnicy z klubu Róża.


Turniej prowadzili Grzegorz Szymański oraz Iwona Pavlović znana z TVN-owskiego programu „Taniec z Gwiazdami” i z jego obecnie realizowanej wersji na Polsacie.

Iwona Pavlović przypomniała staroście, że podczas tegorocznej gali "Plastrów Miodu" zażartował, iż jest gotów wziąć udział w tanecznej rywalizacji, ale w stylu dwa na jeden i wyegzekwowała tę deklarację, organizując z pomocą starosty spontaniczny miniturniej dla gości i publiczności.

 

 



Na parkiecie oprócz Piotra Pośpiecha i Czarnej Mamby, pojawili się m.in. burmistrz z małżonką, poseł Sławomir Kłosowski w parze z żoną starosty, Ewa Bar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 czy Jarosław Marzec.

Znakomity występ dały też kluczborskie przedszkolaki z „Dwójki”, a minirecital akordeonowy zafundował publiczności Łukasz Wielki, absolwent Gminnej Szkoły Muzycznej, który teraz swój talent szlifuje w Opolu.

Atmosfera była gorąca, poziom prezentacji tanecznych bardzo wysoki, a organizacja na bardzo wysokim poziomie – chwalili ją widzowie, sędziowie i uczestnicy - czytamy w relacji z turnieju w "Kulisach Powiatu".

Starosta dziękował i gratulował wolontariuszom, członkom stowarzyszenia za kolejną udaną imprezę, która dostarcza niezapomnianych wrażeń uczestnikom i publiczności.
 

 


Wyniki zawodników z powiatów kluczborskiego i oleskiego

17 maja, Miodowe Grand Prix Polski Młodzieży i Młodzieży Starszej U 21
14 – 15 lat, klasa E, kombinacja: 4. Artur Wrzesiński, Zuzanna Pecyna (Akademia Tańca).
Powyżej 15 lat, klasa C, standard: 8. Mateusz Klich, Joanna Zaklińska (AT).
12 – 13 lat, klasa D, kombinacja: 1. Hubert Krzysztofiński, Paulina Kubica; Maciej Szozda, Klaudia Gulka (obie pary AT).
Powyżej 15 lat, klasa A, latin: 2. Konrad Paprocki, Justyna Malisz (AT).
12 – 13 lat, klasa C, standard: 6. Bartosz Olejnik, Natalia Nowak („Sukces”).
12 – 13 lat, klasa C, latin: 5. Bartosz Olejnik, Natalia Nowak („Sukces”).
14 – 15 lat, klasa B, standard: 6. Jakub Wrześniak, Weronika Nylec (AT).
14 – 15 lat, klasa B, latin: 3. Jakub Wrześniak, Weronika Nylec (AT).

18 maja, Grand Prix Polski Młodzieży i Młodzieży Starszej
8 – 9 lat, klasa H, kombinacja: 1. Oskar Włocha, Aleksandra Kochanowska; Tymoteusz Patek, Agata Drozda (obie pary AT); 2. Szymon Kaniak, Emma Kaniak (Róża); Tomasz Trawiński, Zuzanna Hoffmann (AT).
10 – 11 lat, kasa H, kombinacja: 1. Piotr Ciesiecki, Julia Budek; 2. Wiktor Nolbert, Natalia Światły (obie pary AT).
12 – 13 lat, klasa E, kombinacja: 5. Łukasz Jeziorek, Karina Jaroń (Dance Center).
Powyżej 15 lat, klasa C, standard: 6. Mateusz Klich, Joanna Zaklińska; 7. Szymon Pagwet, Dorota Pietrek (obie AT).
Powyżej 15 lat, klasa B, latin: 7. Szymon Pagwet, Dorota Pietrek (AT).
Powyżej 15 lat, klasa A, latin: 2. Konrad Paprocki, Justyna Malisz (AT).
14 – 15 lat, klasa B, latin: 6. Jakub Wrześniak, Wiktoria Nylec (AT).
14 – 15 lat, klasa B, standard: 7. Jakub Wrześniak, Wiktoria Nylec (AT).
12 – 13 lat, klasa D, kombinacja: 1. Hubert Krzysztofiński, Paulina Kubica; 4. Maciej Szozda, Klaudia Gulka (obie AT).

 

 

więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Ta%C5%84ca-SUKCES-Kluczbork/282114385237896

 

 

Oprac. M.Kluf

Foto: Mariusz Kinder


 


 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku