strona główna

Święto Policji w Kluczborku

 

Najpierw msza święta w intencji pracowników Policji, później  uroczysta odprawa policjantów, podczas której wręczono kilkadziesiąt awansów dla naszych stróżów prawa. Tak wyglądały powiatowe obchody Święta Policji, które odbyły się 27 lipca w Kluczborku.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Starosta Kluczborski - Piotr Pośpiech, Przewodniczący Rady Powiatu - Mariusz Pieńkowski, włodarze gmin powiatu, księża kluczborskich parafii, przedstawiciele instytucji.

 

Podczas uroczystej odprawy na placu przed Komendą Powiatową Policji Starosta Kluczborski podkreślił osiągnięcia naszych policjantów.

- Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza waszą skuteczność. Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku plasuje się w czołówce wykrywalności przestępstw w województwie opolskim. Nic nie przemawia tak dobitnie jak liczby, dlatego pozwolę sobie kilka z nich przytoczyć. W kategorii przestępstw kryminalnych jesteście na 4 miejscu z wykrywalnością 67 proc., przestępczość o charakterze gospodarczym – wykrywalność 96 proc., przestępczość drogowa 99.8 proc., przestępczość narkotykowa – 99.7 procent. Nic dodać, nic ująć.
 

Następnie wyróżnił dwóch z nich za najlepsze wyniki w służbie i znakomitą postawę funkcjonariusza publicznego. Nagrodę Starosty otrzymała sierż. sztab. Dorota Działach, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz st. asp. Jarosław Ziubroniewicz, detektyw Sekcji Kryminalnej. Gratulacje otrzymał także Komendant KPP w Kluczborku Jacek Tomczak, który dzień wcześniej podczas wojewódzkich obchodów Święta w Kędzierzynie odebrał nominacje na stopień podinspektora.

Nagrodę za doskonałą współpracę z Policją otrzymał tygodnik "Kulisy Powiatu". Z rąk Komendanta KPP w Kluczborku wyróżnienie to odebrał prezes Zarządu Pro Sp. z o.o. Aleksander Świeykowski.

Uroczystą odprawę policjantów zakończyły życzenia, słowa uznania i upominki od zaproszonych gości.

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku