strona główna

Sukcesy Kluczborskiego SOSW - Złoto i brąz na podium w WODiP w Opolu

W środę 28.04.2010 r. w WODIiP w Opolu odbył się finał konkursu ePortfolio dla uczniów szkół specjalnych zorganizowanego w ramach projektu systemowego pn. „Innowacyjna szkoła zawodowa”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Startując w tym wojewódzkim konkursie należało indywidualnie z pomocą nauczyciela prowadzącego przygotować prezentację w programie MS PowerPoint lub film. Główną tematyką była promocja własnej osoby czyli - ciekawa prezentacja własnej osobowości, zainteresowań, zdolności, osiągnięć w swojej ulubionej dziedzinie zawodowej lub prywatnej, współpraca z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach, udzielanie się w organizacjach, klubach lub innych zrzeszeniach. Finał wojewódzki obejmował ocenę prac przez komisję konkursową (poza publicznością) oraz prezentację prac przed publicznością i komisją. Jury bardzo wysoko oceniło prace uczniów kluczborskiego SOSW oraz ich autoprezentację podczas finału. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://isz.wodip.opole.pl/.

Szkołę zawodową przy SOSW w Kluczborku reprezentowało aż pięciu uczniów. Zdobywcą I miejsca został uczeń pierwszej klasy Roman Zdzymira, który swoją konkursową pracę przygotowywał pod czujnym okiem wychowawczyni - mgr Aliny Oczowińskiej. Wielką radość sprawiła zwycięzcy główna nagroda- netbook ASUS Eee PC. Spektakularny sukces odniósł także uczeń trzeciej klasy tej szkoły – Łukasz Słabowski, który również stanął tego dnia na konkursowym podium, zajmując zaszczytne III miejsce. Nagrodą dla niego był odtwarzacz mp4. Łukasza przygotowała do konkursu mgr Beata Bryk. Pozostali uczestnicy też wypadli świetnie. Monika Chanos, Patryk Danielczyk i Jacek Szpak przygotowani przez mgr Krystynę Napp-Marczinską i mgr Sławomira Tetelmajera otrzymali wyróżnienia.

Dyrekcja i nauczyciele kluczborskiego SOSW ogromnie cieszą się z sukcesów swoich podopiecznych. Wygrana w tak ważnym konkursie to ogromna satysfakcja dla wszystkich oraz bardzo wysoka ocena codziennej pracy ośrodka. Już po raz kolejny okazało się, że uczniowie szkół specjalnych także mają ogromne możliwości i wielkie chęci do pracy, a dyskretna pomoc i wsparcie oraz zaangażowana praca ich nauczycieli sprawia, że nawet najskrytsze marzenia stają się realne.
 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku