strona główna

23.10.2013

Sukces wart 60 tys. zł  

 

Nagrodę w takiej właśnie łącznej kwocie zdobyli podopieczni prowadzonego przez powiat kluczborski Domu Dziecka w Bogacicy, w dwóch etapach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Tauron. Ich zadanie polegało na napisaniu książki i wykonaniu do niej ilustracji.

Konkurs "Domy pozytywnej energii" organizowany jest od dziewięciu lat przez firmę Tauron Polska. W tym roku wzięło w nim blisko 3000 podopiecznych z 87 domów dziecka. Dom Dziecka "Nasz Dom" w Bogacicy startował po raz trzeci, jak widać - z fenomenalnym skutkiem. Dzieci pracowały pod okiem wychowawczyń - Barbary Krupińskiej i Iwony Byczyńskiej.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować książkę pt. "Tauronek uczy jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się”. Nasi laureaci zdecydowali, że będzie ona miała formę kalendarza podzielonego na cztery pory roku, aby pokazać, że każdy czas jest dobry na bezpieczną zabawę i wypoczynek, z przypomnieniem najważniejszych zasad.

Założona w regulaminie dowolność przełożyła się na różnorodne techniki. Pomysłowe bajki uzupełniły ilustracje wykonane kredkami, farbami, wyklejane plasteliną lub bibułą. Do głównej pracy należało także dołączyć uzasadnienie, dlaczego "Nasz Dom" w Bogacicy jest domem pozytywnej energii. Autorzy książki o Tauronku to: Paulina, Iza, Dagmara, Sandra, Marysia, Paulina, Basia, Piotr, Michał i Józek.

Jurorzy wybierali najpierw trzy najlepsze książki w każdym z województw reprezentowanych w konkursie. Wyniki dla Opolszczyzny zostały ogłoszone podczas uroczystości w Krasiejowie. Zwyciężyły placówki: z Bogacicy, Brzegu i Namysłowa. Nagrodą był czek na 10 tys. zł.

 Ogólnopolski finał odbył się w Ogrodzieńcu. Oczekiwanie na wyniki umilały dzieciom przygotowane przez organizatorów atrakcje: gry edukacyjne, zręcznościowe, sportowe, park linowy, poczęstunek oraz wartościowe upominki - mp4 i mnóstwo słodyczy.

Ogólnopolski finał polegał na wyłonieniu zwycięzcy dla danego województwa spośród trzech wytypowanych wcześniej placówek. Zwycięzcą dla województwa opolskiego okazał się właśnie "Nasz Dom" w Bogacicy, a nagrodą - czek na 50 tys. zł.

Zasłużona supernagroda zostanie przeznaczona na zorganizowanie placu rekreacyjnego dla młodszych i starszych dzieci, z karuzelami, huśtawkami, elementami parku linowego, oraz na zakup komputerów.

- "Nasz Dom" startuje z powodzeniem także w innych konkursach. Dzieci same wyszukują ciekawe oferty w internecie i mają za sobą m.in. udany start w konkursie plastycznym „Poznajemy Wrocław”, wygrali bowiem już dwie edycje. Udział
w konkursach ma dla podopiecznych duże znaczenie, bo pokazuje, że jeśli człowiek do czegoś dąży konsekwentnie, systematycznie i z pełnym zaangażowaniem, to jest w stanie to osiągnąć. To świetna lekcja życia
- mówi Dorota Papierkowska, dyrektor placówki.

Więcej o sukcesie dzieci z Bogacicy - 24.10.2013 r. w Kulisach Powiatu Kluczbork - Olesno.
 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku