strona główna

Sukces kluczborskiego Starostwa na zawodach strzeleckich w Głogówku


Z przyjemnością informujemy, że drużyna Starostwa Powiatowego odniosła ogromny sukces w VII Integracyjnych Strzeleckich Zawodach Samorządowych, które odbyły się 20 czerwca w Głogówku. W konkurencjach indywidualnych kluczborskim samorządowcom przypadły trzy miejsca na podium. I miejsce w konkurencji strzelania z karabinka sportowego zdobył Mieczysław Zaleciński uzyskując 90 punktów na 100 możliwych. II miejsce w konkurencji strzelania z karabinka pneumatycznego zdobył Krzysztof Lewandowski uzyskując 87 punktów na 100 możliwych. III miejsce w tej samej konkurencji strzelania z karabinka pneumatycznego zdobył Robert Świerczek uzyskując 87 punktów na 100 możliwych.

W klasyfikacji ogólnej zawodów obejmującej wyniki drużynowe w obu konkurencjach drużyna Starostwa Powiatowego w Kluczborku zajęła bezapelacyjnie I miejsce. Na ten wynik złożyło się I miejsce zdobyte w konkurencji strzelania z karabinka pneumatycznego oraz II miejsce w strzelaniu z karabinka sportowego (kbks).

Sukces drużyny Starostwa jest tym większy, że w zawodach strzeleckich startowała po raz pierwszy. Ekipa kluczborskich urzędników wystąpiła w składzie:
1. Krzysztof Lewandowski - Naczelnik Wydziału Budownictwa (kapitan zespołu).
2. Robert Świerczek - Audytor wewnętrzny.
3. Mieczysław Zaleciński - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Promocji Zdrowia.

Głównym organizatorem VII Integracyjnych Strzeleckich Zawodach Samorządowych był Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Opolu, Burmistrz Głogówka i Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Zawody odbyły się na znakomicie przygotowanym obiekcie Strzelnicy Sportowej Bractwa Strzeleckiego w Głogówku. W zawodach wystartowało sześć drużyn samorządowych, a indywidualnie 26 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

I. Karabinek sportowy (kbks) 2 x 5 strzałów z odległości 50 m:
- Konkurencja indywidualna (z podpórką)
- Konkurencja drużynowa (z podpórką)

II. Karabinek pneumatyczny 2 x 5 strzałów z odległości 10 m:
- Konkurencja indywidualna (z wolnej ręki)
- Konkurencja drużynowa (z wolnej ręki)
 

Trofea zdobyte przez drużynę Starostwa Powiatowego w Kluczborku na VII Integracyjnych Strzeleckich

Zawodach Samorządowych, które odbyły się 20 czerwca w Głogówku

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku