strona główna

Otwarto stację dializ w kluczborskim szpitalu

 

W budynku „starej chirurgii” przy Szpitalu Powiatowym w Kluczborku zaczęła funkcjonować stacja dializ wraz z poradnią nefrologiczną. 13 listopada dokonano jej uroczystego otwarcia. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: poseł Stanisław Rakoczy, Wojewódzki Inspektor Sanitarny – Krystian Kościów, Dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego w Opolu - Violetta Porowska, przedstawiciele gmin powiatu kluczborskiego, radni rady powiatu i kierownicy jednostek.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Piotr Pośpiech – Starosta Kluczborski oraz Jacek Nowakowski – Prezes NZOZ CENTRUM DIALIZA Sp. z o.o.

Nową placówkę poświęcił proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - ks. Janusz Dworzak.

Stacja dializ spełnia najnowsze standardy krajowe i unijne, wyposażona jest w nowoczesny sprzęt medyczny obsługiwany przez personel z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie dializowanych jest piętnastu pacjentów, ale docelowo stacja jest w stanie przyjąć ponad pięćdziesięciu chorych. Nowootwarty oddział poprawi przede wszystkim komfort i jakość opieki medycznej pacjentów z powiatu kluczborskiego, którzy do tej pory byli kierowani do ośrodków oddalonych o wiele kilometrów. Obecność ośrodka uzupełni i wspomoże także działalność oddziałów szpitalnych, wśród których dotychczas nie było świadczeń usług w zakresie nefrologii.

Stacja przyjmuje pacjentów w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pracuje trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki, na dwie zmiany, od godz. 7.30 do 17.30.

Właścicielem stacji jest NZOZ CENTRUM DIALIZA Sp. z o. o. z siedzibą w Sosnowcu. Kluczborska placówka jest jej dwudziestym piątym oddziałem w Polsce.


Kontakt:

Stacja Dializ w Kluczborku
46-200 Kluczbork, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23
tel./fax: +48 77 400-82-66

e-mail: kluczbork@centrumdializa.pl
Pielęgniarka Oddziałowa: Ewa Garncarek; tel: 609-080-265
Kierownik Stacji: Specjalista Nefrolog dr n. med. Krystyna Zielińska; tel.: 600-878-639
 

 


 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku