strona główna

"Śląsk" w hołdzie Ojcu Świętemu

 

Owacją na stojąco publiczność nagrodziła muzyków i śpiewaków z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który w minioną sobotę (9.10) wystąpił w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Świątynia była wypełniona do ostatniego miejsca. Koncert zorganizowało starostwo powiatowe w Kluczborku,
z pomocą parafii NSPJ i lokalnych sponsorów.

- Występ miał charakter wyznaczanej największymi działami muzycznymi opowieści o życiu Papieża, a dobór utworów – mówił w słowie wstępnym jeden ze śpiewaków Dariusz Żaczek - daje odpowiedź jak zespół Śląsk pojmuje świętość Jana Pawła II. Prowadzi słuchacza od prapoczątków polskości wyznaczonej pieśniami "Gaude Mater Polonia", przez pieśni maryjne po "Requiem" Mozarta, "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" Haendla, które są naszym wołaniem o świętość.

Koncert został znakomicie przyjęty przez kluczborską publiczność. Zespół bisował. Ci, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, nie żałowali. - Niezwykłe przeżycie i wzruszające – mówili po koncercie parafianie.

W zespole "Śląsk" od blisko 5 lat śpiewa pochodzący z Kluczborka Wojciech Poprawa. 36-letni tenor. - Wspaniale jest wystąpić w miejscu, do którego ma się tak duży sentyment – podkreślił.

Na zakończenie koncertu zespół "Śląsk" wręczył staroście kluczborskiemu swój pamiątkowy medal jako podziękowanie za zaproszenie i zorganizowanie koncertu. Starosta podarował go do zbiorów parafii i przekazał zespołowi kosz kwiatów w imieniu publiczności.
 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy koncertu: PHU Adam Gronek, Fampra Sp. z o.o., Famel Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Rolne "Agroferm" Wierzbica Górna, Firma Dro-Deal, Bank Spółdzielczy w Wołczynie, Piekarnia "Bagietka", Cuprod Sp. z o.o., Apteka Medica – Mariusz Wojtunik, Lessafre Polska S.A.

 

 

 

zobacz także:

 

Koncert w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku