strona główna

Opolszczyzna może śmiało chwalić sie swoją wsią


27 października w Restauracji "Edyta" w Bogacicy przedstawiciele branży turystycznej, samorządowcy i właściciele obiektów turystycznych dyskutowali o tym, jak skutecznie promować turystyczne walory opolskiej wsi. IX Turystyczne Seminarium Naukowo-Szkoleniowe było podsumowaniem realizowanego w ciągu ostatnich kilku miesięcy przez Kluczborsko-Oleską Lokalną Organizację Turystyczną projektu „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej”. Podczas konferencji uczestnicy próbowali wypracować na forum spójną koncepcję efektywnych działań poprawiających turystyczny wizerunek wsi opolskiej i Opolszczyzny.

Po oficjalnym otwarciu przez współgospodarzy: starostę kluczborskiego Piotra Pośpiecha i wicestarostę oleskiego Stanisława Belkę, prezes KOLOT-u – Maria Żurek zaprezentowała efekty realizowanego przez stowarzyszenie projektu. Głównym jego elementem była akcja „Opolska wieś – tutaj dobrze wypocząłem tego lata...”, która polegała na głosowaniu przez turystów na najlepszą ofertę obiektu turystycznego położonego na opolskiej wsi. W ciągu 11 tygodni trwania akcji najwięcej głosów oddano na Hotel i Stadninę „Na kamieniu” z Borek Małych (powiat oleski), drugie miejsce zdobyło Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczysko” z Dylak (powiat opolski), trzecie - Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne „Agrochatka” z Biadacza (powiat kluczborski). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i certyfikaty udziału w projekcie. Dla zwycięzcy KOLOT sfinansuje dodatkowo wydanie ulotki promocyjnej.
Wśród tych, którzy oddawali głosy rozlosowano „weekend dla 2 osób w jednym z gospodarstw agroturystycznych Opolszczyzny”. Szczęście uśmiechnęło się do Pawła Łęskiego z Warszawy. Nagrodzono także laureata konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie z pobytu na opolskiej wsi. Wygrał Sławomir Kusz z Opola, a wszystkie prace zgłoszone do konkursu można było podziwiać na towarzyszącej seminarium wystawie. Wszystkim nagrodzonym pogratulowała Teresa Karol – Wicemarszałek Województwa Opolskiego.

 Po wręczeniu nagród i certyfikatów za udział w projekcie, uczestnicy wysłuchali czterech prelekcji. Poseł Stanisław Rakoczy przekonywał, że opolska wieś ma olbrzymi potencjał turystyczny, który powinniśmy wykorzystać do promowania całej Opolszczyzny. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w perspektywie Euro 2012. Dr Maria Śmigielska z Uniwersytetu zaprezentowała koncepcję utworzenia na Opolszczyźnie klastra turystycznego. Stwierdziła, że w dotychczas podejmowanych działaniach promocyjnych brakuje jednej jasno określonej osi promocyjnej i marki regionu. Sabina Gorzkulla-Kotzot z Urzędu Marszałkowskiego przybliżyła założenia strategii promocji wizerunku województwa opolskiego „Kwitnące Opolskie”. Specjalny gość seminarium - Andrzej Kozłowski, dyr. ds. sprzedaży i marketingu „Uzdrowiska Nałęczów”, były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, spojrzał na promocję produktu turystycznego z punktu widzenia menadżera i sprzedawcy marki turystycznej.

Uczestników seminarium gościła Restauracja „Edyta” – jeden z wiejskich obiektów powiatu kluczborskiego posiadających ofertę dla turysty. Oprócz restauracji, znajduje się tu kręgielnia i kilka pokojów do wynajęcia.

Organizatorami szkolenia w Bogacicy byli: Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna, Starostwo Powiatowe w Kluczborku oraz Starostwo Powiatowe w Oleśnie. Zadanie „Promocja turystycznego wizerunku wsi opolskiej” było dotowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.
 

 

 

 

WYNIKI AKCJI

„OPOLSKA WIEŚ – tutaj dobrze wypocząłem tego lata, polecam Tobie…”

 

I MIEJSCE

Hotel i Stadnina „NA KAMIENIU”
Borki Małe ul. Oleska 1a
46-300 Olesno
powiat oleski

NAJLEPSZA OFERTA NA TERENACH WIEJSKICH OPOLSZCZYZNY
SKIEROWANA DO TURYSTY

WIĘCEJ »

II MIEJSCE
Gospodarstwo Agroturystyczne „UROCZYSKO”
Iwona i Jan Wajrach
ul. Ozimska 75
46-043 Dylaki
powiat opolski

WIĘCEJ »

III MIEJSCE

AGROCHATKA – Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne
Elżbieta i Jerzy Woźniakowie
Biadacz-Brodnica 17
46-233 Bąków
powiat kluczborski

WIĘCEJ »

 

 

Nagrodę dla głosującego - WEEKEND DLA 2 OSÓB W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM NA OPOLSZCZYŹNIE - wylosował:

PAWEŁ ŁĘSKI z Warszawy

 

 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY  NA  ZDJĘCIE  Z POBYTU  W  TURYSTYCZNYM  OBIEKCIE NA  OPOLSKIEJ  WSI wygrał

SŁAWOMIR KUSZ  z Opola

- autor zdjęcia pt. „FILIP, MARTA I BENO”, wykonanego w Gospodarstwie Agroturystycznym, Jeszkotle 1, 49-200 Grodków

 

 

Zobacz galerię wszystkich nadesłanych zdjęć

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku