strona główna

Rozmawiano o budowie drogi ekspresowej S 11

1 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego
w Kluczborku odbyło się spotkanie członków Zarządu Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S 11”. Powiat kluczborski był po raz pierwszy gospodarzem spotkania.

Założeniem Stowarzyszenia jest, by rozmowy na temat tej jednej
z największych w kraju inwestycji drogowej, odbywały się w miastach położonych na trasie przebiegu planowanej drogi ekspresowej. Podobne spotkania odbyły się już min. w Tarnowskich Górach i Koszalinie.
Do Stowarzyszenia należy 55 miast, gmin, powiatów i województw przez które ma przebiegać droga S 11.

Planowana trasa ma mieć swój początek w Pyrzowicach a kończyć się
w Kołobrzegu. Cała trasa ma być gotowa do 2015 roku. Dla wielu miast to niemal strategiczna inwestycja. Dzięki niej bowiem spora część z nich ma szansę na utworzenie obwodnic i wyprowadzenie ruchu tranzytowego ze swoich centrów. To także bardzo ważna inwestycja dla powiatu kluczborskiego. Planowany w tym roku remont ul. Katowickiej
w Kluczborku łączącej się z drogą na Poznań i projektowane włączenie tej trasy w ciąg przyszłej drogi ekspresowej S 11, stwarzają szansę na odkorkowanie ulic Kluczborka i wyprowadzenie ruchu - głównie ciężarowego - poza centrum miasta.

Budowa drogi S 11 to także ważne przedsięwzięcie dla Byczyny, która również zyska swoje obejście. W spotkaniu Zarządu Stowarzyszenia wzięli więc udział także burmistrzowie Kluczborka i Byczyny. Oprócz nich o postępach prac związanych z drogą S 11 rozmawiali: burmistrz Jarocina, zastępca prezydenta Koszalina, zastępca starosty tarnogórskiego, starosta kluczborski a także dyrektorzy regionalnych oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, Katowicach i Poznaniu.

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku