strona główna

Kluczborscy emeryci rozpoczęli sezon rowerowy

 

Blisko 80 emerytów - członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kluczborku - rozpoczęło 25 kwietnia sezon wycieczek rowerowych. Ubrani w seledynowe plastrony z herbem powiatu kluczborskiego wyruszyli w trasę do Chocianowic, gdzie zwiedzili drewniany kościółek.

Wszyscy stawili się punktualnie o godzinie 10.00 w parku miejskim wyposażeni w rowery i ekwipunek na drogę. Zjawili się także zaproszeni goście: Starosta Kluczborski - Piotr Pośpiech, Wiceburmistrz Kluczborka - Andrzej Nowak oraz Proboszcz Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - ks. Janusz Dworzak. Zebranych przywitała Irena Kowalczyk - Przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERiI w Kluczborku, następnie głos zabrali kolejno Wiceburmistrz i Starosta.

- Bardzo chciałem przyjechać do was rowerem, niestety jest w kiepskim stanie technicznym, i nie wygląda tak pięknie jak wasze. Obiecuję, że następnym razem wyruszę z wami w trasę. Cieszę się, że teraz wyglądacie jak prawdziwi rowerzyści i widać skąd pochodzicie - żartował Starosta ubrany w kamizelkę, jak pozostali rowerzyści. Te specjalne stroje ufundowało Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Z przodu widnieje na nich herb powiatu, z tyłu napis "Powiat kluczborski zaprasza...".

Cennych wskazówek udzielił rowerzystom policjant z Komendy Powiatowej Policji, który czuwał nad bezpieczeństwem całej imprezy. Ksiądz Proboszcz Janusz Dworzak, odmówił modlitwę i pobłogosławił pojazdy oraz ich użytkowników. Ostatnią formalnością było uroczyste przecięcie wstęgi i "wypuszczenie" cyklistów na trasę. Uczynili to: Starosta, Wiceburmistrz i Przewodnicząca PZERiI.

Wszyscy wyruszyli w drogę śpiewając hymn kluczborskich emerytów „Seniorzy radujmy się, bo takie chwile już nie wrócą...”.

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku