strona główna

23.03.2018

Nasi wolontariusze nagrodzeni

 

Patryk Widera i Kacper Jurowicz zostali odebrali wyróżnienia Pramerica Moc Działania. Nasi wolontariusze są uczniami prowadzonych przez powiat szkół: Patryk - Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Kacper - Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Uroczysta gala odbyła się 22 marca w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!.

 

Sylwetkę Kacpra Jurowicza przedstawialiśmy wcześniej http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/jurowicz_moc.htm

Poniżej kilka słów o Patryku.

 

 

Patryk Widera - uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Kluczborku - znalazł się w gronie dwunastu laureatów wyróżnionych przez kapitułę programu Pramerica Moc Działania. Celem projektu jest docenienie i wyróżnienie młodych ludzi – takich jak Patryk, aktywnie działających na rzecz swojej społeczności.

 

 

Patryk jest uczniem trzeciej klasy szkoły zawodowej. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczął w 2009 roku w Klubie 8. Na początku włączał się w akcje organizowane przez innych, jak np. Choinki Nadziei dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku, obchody światowego Dnia Walki z Aids czy Mikołajem każdy może być. Patryk brał też udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International oraz ogólnopolskiej akcji pisania kartek do żyjących powstańców BohaterON. Teraz sam inicjuje działania społeczne, takie jak organizacja spotkań z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej czy włączanie się w akcje organizowane przez różne fundacje.

 

W 2016 roku włączył wolontariuszy w internacie w akcję na rzecz chorego kolegi, połączoną z kiermaszem charytatywnym. Był też organizatorem projektu „Starszy Brat”, którego ideą była pomoc młodszym kolegom w codziennych czynnościach. Za swoją działalność został wyróżniony w 2014 roku w Samorządowym Konkursie Nastolatków Powiatu Kluczborskiego "Ośmiu Wspaniałych". Jego aktywna postawa i zaangażowanie wzbudziły podziw członków jury programu Pramerica Moc Działania.

 

 

 

 


Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki odwadze i chęci działania, chcą zmieniać świat na lepszy.

 


Swoje zgłoszenia do programu nadesłało kilkudziesięciu uczniów ze szkół z całej Polski. „Odzew jaki otrzymaliśmy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To budujące, że wśród nas jest tak wielu młodych ludzi pełnych wiary i determinacji
w czynieniu otaczającego świata lepszym i pomagających tym, którzy najbardziej tego potrzebują, nawet kosztem swojego wolnego czasu. Wybór był bardzo trudny, bo każda ze zgłoszonych inicjatyw była ciekawa i przynosiła wiele dobrego innym ludziom. Ostatecznie wybraliśmy dwunastkę laureatów, którzy swoją siłą i działaniem wzbudzili szczególny podziw wśród członków Kapituły. To młodzi ludzie, którzy mają w sobie wyjątkową Moc Działania” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica .


Oprócz udziału w gali, wszyscy laureaci wezmą także udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, przeprowadzonych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program Pramerica Moc Działania jest organizowany przez Fundację Pramerica, Pramerica Życie TUiR SA we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywę wspierają również Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego, Amerykańska Izba Handlowa AmCham oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Patronat medialny nad inicjatywą objęły redakcje „Cogito” i „Perspektywy”.


Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl
 

Źródło: S. Kanicka

Specjalny Ośrodek Szkolno-

Wychowawczy w Kluczborku

 

 


 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku