strona główna

Tropią przestępców skutecznie

Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku w pierwszym półroczu 2010 odnoto-
wała wzrost wykrywalności w kategorii przestępstw kryminalnych. Na 100 przestępstw zgłaszanych 73 przestępstwa zostały wykryte. Obchodzone nie tak dawno Święto Policji było okazją do podsumowań.

 

W kategorii kradzież cudzej rzeczy komenda odnotowała wzrost wykrywalności, obecnie na poziomie 50 proc., o 2,1 w proc. w porównaniu z 2009 rokiem.

- Mamy znaczny wzrost dynamiki wszczęć w kategorii przestępstw narkotykowych – mówi Aneta Czekaj, rzeczniczka kluczborskiej komendy. - W pierwszym półroczu stwierdzone zostały 54 czyny, co stanowi o 30 czynów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jeśli chodzi o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu wykrywalność wyniosła w pierwszym półroczu 85,7, tj. o 0,3 proc. więcej niż średnia całego garnizonu opolskiego, natomiast w kategorii przestępstw przeciwko mieniu komenda osiągnęła wynik 68,5 proc. co stanowi o 4,5 proc. wyżej niż średnia wykrywalność w garnizonie opolskim.


Obchodzone nie tak dawno przez kluczborską komendę Święto Policji było okazją do tego typu podsumowań, przede wszystkim zaś do wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne. W korpusie oficerskim nominacje na stopień komisarza otrzymało 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspiranckim awansowało 15 policjantów, w korpusie podoficerów – 33.
Starosta Piotr Pośpiech wraz komendantem powiatowym Jackiem Tomczakiem wręczyli policjantom akty mianowania na kolejne stopnie służbowe.

Nagrodą Starosty Kluczborskiego zostali wyróżnieni st. sierż. Bartłomiej Dominik oraz st. post. Martin Meryk za wzorową postawę funkcjonariusza publicznego oraz za zajęcie III miejsca w finale wojewódzkich zawodów dla Policjantów Prewencji - Turnieju Par Patrolowych - Patrol Roku 2010".

"Brązową Odznaką - Zasłużony Policjant" odznaczony został asp. Jarosław Kwiecień.

Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów nadało medal "XX -lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów" asp. sztab. Ireneuszowi Kinasowi.


Medalem "Za zasługi" podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Oleśnie odznaczony został starosta Piotr Pośpiech. Przy tej samej okazji srebrnym "Medalem za Długoletnią Służbę" odznaczono asp. Wojciecha Żarczyńskiego, a st. sierż Tomasz Kowalik policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kluczborku nagrodzony został przez Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji za osiągnięcie najlepszych wyników w służbie patrolowej w I półroczu 2010 roku.
 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku