strona główna

"Plastry Miodu" rozdane

 

W piątkowy wieczór 20 lutego w Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Starosty Kluczborskiego. "Plastry miodu" przyznano w siedmiu kategoriach: biznes, turystyka, kultura, sport, nauka, promocja powiatu, całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji powiatu kluczborskiego. Laureatów wyłoniła siedmioosobowa komisja pod przewodnictwem starosty - Piotra Pośpiecha.

Statuetki w poszczególnych kategoriach otrzymali: Wagrem Sp. z o.o. (Biznes), Gospodarstwo agroturystyczne Barbary i Witolda Stodołów (Turystyka), Jerzy Gołębiowski (Kultura), Kluczborski Klub Karate (Sport), Piotr Pawlikowski (Nauka), Adam Sokołowski (Promocja Powiatu), Ks. Franciszek Drenda (Całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji powiatu).

Gali wręczenia nagród towarzyszył Bal Charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na rzecz, tworzonego przez Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio, hospicjum stacjonarnego w Wołczynie. Podczas uroczystości Starosta Kluczborski przekazał Stowarzyszeniu czek na 3,5 tys. zł., natomiast Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku pompę infuzyjną o wartości 4,5 tys. zł.

 

 

 

 LAUREACI PLASTRÓW MIODU 2008

BIZNES

Wagrem Sp z o.o.

Firma działa na rynku od 8 lat, ale dynamiczny rozwój i wysoka jakość specjalistycznych usług pozwoliły na skuteczne wypromowanie marki na rynku krajowym i zagranicznym. Firma zajmuje się konserwacją i naprawą maszyn i urządzeń niezbędnych w taborze kolejowym. Jest laureatem wielu nagród m.in. „EUROCERTYFIKATU 2007”, tytułu GAZELE BIZNESU, przyznawanego przez „Puls Biznesu” oraz przyznanego na początku tego roku SREBRNEGO LAURA UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI. WAGREM wspomaga lokalne inicjatywy, uczestniczy w realizacji projektów samorządu gospodarczego i terytorialnego, sponsoruje imprezy kulturalne i sportowe.

TURYSTYKA

Gospodarstwo agroturystyczne Barbary i Witolda Stodołów

Prowadzone od 1995 roku na obszarze 11 hektarów wypracowało najwyższej jakości standardy ekologiczne, potwierdzone licznymi certyfikatami. Gospodarstwo oferuje turystom całą gamę atrakcji przyrodniczych, kulturowych i turystycznych powiatu kluczborskiego. Otwartość gospodarzy sprawia, że każdy gość czuje się tutaj znakomicie. Właściciele biorą czynny udział w targach turystycznych (Poznań, Katowice, Opole), promując potencjał turystyczny naszego regionu. Propagują także ideę ekorozwoju wśród lokalnej społeczności.

KULTURA

Jerzy Gołębiowski

Pasjonat historii powiatu kluczborskiego. Od lat zbiera materiały dokumentujące dawne czasy, wygląd i historyczne zmiany, jakie dokonały się na tych terenach na przełomie wieków. Kolekcjonuje m.in. stare widokówki przedstawiające miejscowości naszego powiatu. Opublikował cztery obszerne albumy poświęcone historii gmin powiatu kluczborskiego. Upowszechnia je udostępnia młodzieży szkolnej oraz osobom prywatnym. Jego społeczna praca pozwala pielęgnować i ocalić od zapomnienia dziedzictwo historyczne, kulturowe i tradycje naszej małej Ojczyzny. 

SPORT

Kluczborski Klub Karate

Klub powstał w 1983 roku z inicjatywy Andrzeja Olecha, który do dziś jest jego prezesem, a zarazem trenerem i szkoleniowcem. Wychowankowie Klubu, do których należą m.in.: Krzysztof Neugebauer, Katarzyna Poręba, Łukasz Wójcik, Łukasz Radwański to członkowie Kadry Narodowej i wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Spektakularne wyniki wychowanków osiągane na arenie krajowej i międzynarodowej, przyczyniają się do promocji naszego powiatu. Klub organizuje szereg zawodów i imprez sportowy, aktywnie popularyzując kulturę fizyczną wśród dzieci młodzieży powiatu kluczborskiego i stwarzając młodzieży wspaniałą alternatywę spędzania wolnego czasu.

NAUKA

Piotr Pawlikowski

Nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz współzałożycielem opolskiego oddziału tego Stowarzyszenia. Pomysłodawca i główny organizator Kluczborskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów kluczborskiego i namysłowskiego. W swojej pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie stale osiąga świetne wyniki. Wśród jego podopiecznych są finaliści i laureaci konkursów i olimpiad. W pedagogicznej pracy stosuje nowatorskie metody nauczania, które popularyzują naukę, docierając do szerszego grona odbiorców. Jedną z jego pasji jest tworzenie modeli wielościanów. Wzbudzają one prawdziwy zachwyt nie tylko miłośników matematyki, ale zwykłych oglądających. Autor licznych publikacji i artykułów. Laureat wielu nagród w tym m.in. Medalu Komisji Edukacji Narodowej.

PROMOCJA POWIATU

Adam Sokołowski

Jest wielkim miłośnikiem sportu, dziesięciokrotnym mistrzem Polski Kibiców Sportowych, laureatem wielu teleturniejów. Od lat wygrywa wszystkie organizowane w Polsce konkursy wiedzy o sporcie. Dzięki zwycięstwom w teleturniejach był na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie 1992, Atlancie 1996, Sydney w 2000 r. i Pekinie 2008 r. Promował na Olimpiadach swoje miasto, gminę, powiat i województwo. Wielki transparent na trybunach z napisem „Kluczbork”, od lat towarzyszy olimpijskim zmaganiom polskich sportowców. Oprócz działalności sportowej angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne. Laureat odznaczenia "Zasłużony dla Opolszczyzny", Medalu 750-lecia Kluczborka Odznaki Honorowej „Za zasługi dla województwa opolskiego”.

CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU

Ks. Franciszek Drenda

Budowniczy nowego kościoła i założyciel parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Od początku swojej kluczborskiej posługi dał się poznać jako wspaniały duszpasterz, dobry gospodarz i życzliwy człowiek. Jego innowacyjne sposoby działania oraz aktywna praca nieustannie kształtują i wzbogacają lokalną rzeczywistość. Parafia, w której aktywnie działa ponad 30 grup i wspólnot, nieustannie się rozwija. Zawdzięcza to wspólnej pracy wiernych, zespołu księży, ale przede wszystkim niezwykłemu kapłanowi – autorytetowi, który budzi zaufanie, podziw i szacunek nie tylko mieszkańców powiatu kluczborskiego. Potwierdzeniem tego jest niedawne, spektakularne zwycięstwo w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej na „Proboszcza Roku” i „Parafię Roku”. 

 

 

 

Zobacz też:

"Plastry miodu" dla najwybitniejszych mieszkańców

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku