strona główna

11.02.2013

"Plastry Miodu" wręczone  
 

Sześć wybitnych osobowości i firm z powiatu kluczborskiego otrzymało w tym roku statuetki "Plastra Miodu" - Nagrody Starosty Kluczborskiego. Laureatów poznaliśmy w sobotę, 9 lutego podczas uroczystej Gali w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kluczborku połączonej z Balem Charytatywnym.

"Plaster Miodu" przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w siedmiu kategoriach: biznesie, kulturze, nauce, turystyce, za promocję powiatu i całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji powiatu. Kapituła nagrody spośród kandydatów zgłaszanych przez mieszkańców, firmy i instytucje wyłoniła nominowanych i laureatów, którzy odebrali statuetki z rąk zwycięzców poprzedniej edycji.

- Warto dołożyć starań by docenić naszych mieszkańców czy firmy, za ich działalność, pasję i sukcesy – zaznaczył w rozmowie z mediami starosta kluczborski Piotr Pośpiech. - A kandydatów nie brakuje, czego dowodem jest liczba wniosków zgłaszanych do statuetki. Mamy ich z roku na rok coraz więcej. Toteż kapituła ma naprawdę sporo pracy. Rozwija się też sama Gala i Bal, mieliśmy bowiem przyjemność gościć w tym roku o ponad sto osób więcej niż poprzednio, co niewątpliwie buduje prestiż „Plastrów Miodu”.

Laureaci zgodnie podkreślali znaczenie, jakie ma dla nich ta nagroda, dedykując ją współpracownikom, sympatykom, czy bliskim. Statuetki wręczali nagrodzeni w poprzedniej edycji „Plastrów Miodu”.

- Sukcesy naszych wychowanków to efekt żmudnej, ciężkiej pracy – mówił o ich drodze do tytułów mistrzów świata, Europy, Polski, Andrzej Olech, trener naszych karateków i prezes Kluczborskiego Klubu Karate, nagrodzony w tym roku za całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji powiatu.

- Cieszę się z tej statuetki ogromnie – nie krył wzruszenia Józef Golenia, laureat „Plastra Miodu” za promocję powiatu. - Na pewno pomoże mi ona w dalszej działalności charytatywnej oraz jako kibicowi i jednemu z działaczy odradzającej się na naszym terenie siatkówki.

W tym roku nie przyznano nominacji w kategorii nauka.

 

 

Laureaci "Plastrów Miodu 2012"

 
Sobotnią Galę poprowadził Wojciech Poprawa, pochodzący z Kluczborka tenor z zespołu "Śląsk". Ozdobą uroczystości był występ towarzyszących mu artystów - śpiewaków i tancerzy z zespołu "Wojciech Poprawa i Przyjaciele".

Jak co roku dochód z balu charytatywnego towarzyszącego gali przeznaczony został na cel dobroczynny. Tym razem wsparcie otrzymały domy dziecka w Bogacicy i Bąkowie. Czek w wysokości 8 tys. zł odebrała z rąk starosty kluczborskiego Dorota Papierkowska, dyrektor Domu Dziecka Nasz Dom Bogacica – Bąków.

 

Oprac.: M. Kluf

 

 

 

LAUREACI PLASTRÓW MIODU 2012

 

BIZNES

PROTEA SP. Z O.O.

Od 10 lat jest uznanym producentem urządzeń dźwignicowych, wykorzystywanych w przemyśle wydobycia ropy naftowej i gazu. Jej maszyny można zobaczyć na Morzu Północnym, Morzu Kaspijskim, Morzu Czarnym czy w Zatoce Meksykańskiej. Wysoka jakość oferowanych produktów oraz zadowolenie kontrahentów tworzą pozytywny wizerunek powiatu kluczborskiego. W 2008 roku firma otworzyła nową fabrykę w Ligocie Górnej koło Kluczborka, stając się tym samym jednym z największych pracodawców na tutejszym rynku. Protea angażuje się w życie społeczności powiatu, sponsorując lokalne inicjatywy i imprezy, pomaga młodym ludziom rozwijać swoje talenty, wspiera domy kultury, kluby sportowe, hospicjum, szpital i dom dziecka.


Nominowani:

• P.H.U "Meltech" Urszula Sarnicka;
• Protea Sp. z.o.o.

TURYSTYKA

Hotel Adler

Położony w samym sercu Byczyny trzygwiazdkowy hotel stał się bardzo szybko wizytówką miasta. Powstał w latach 2009-2011 w starej zrujnowanej kamienicy, którą odbudowano i adaptowano z udziałem funduszy unijnych na pomieszczenia hotelowe. Dziś zatrzymują się tu biznesmeni podróżujący przejazdem w interesach, ale też turyści odwiedzający Byczynę. Goszczą tu często zagraniczne delegacje z miast i powiatów partnerskich tutejszych samorządów. Do dyspozycji gości jest 12 eleganckich doskonale wyposażonych pokoi, urządzonych w niepowtarzalnym stylu i hotelowa restauracja, która serwuje smaczne i wykwintne dania. Miły, posługujący się językami obcymi personel, sprawia, że goście czują się tutaj komfortowo, mając łatwość komunikacji. Hotel jest organizatorem licznych sympozjów, konferencji, balów i wystaw malarskich. Właściciel obiektu firma Galaxia LTD i Hotel Adler są laureatami przyznawanych przez Opolską Izbę Gospodarcza Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji
 

Nominowani:

• Hotel "Adler" w Byczynie,
• Agrochatka Edukacyjne Gospodarstwo Ekoturystyczne z Biadacza – Brodnicy,
• Agroturystyka "Krystyna" Urszula Jaźwińska w Szumie.

KULTURA

Jagoda Krzemińska

To młoda, 16-letnia utalentowana flecistka z Kluczborka, która odnosi ogromne sukcesy w Polsce i zagranicą, wygrywając prestiżowe konkursy m.in. w Londynie czy Belgradzie. Jednym z najbardziej spektakularnych osiągnięć był awans do ogólnokrajowego finału konkursu Młody Muzyk Roku 2012. Jurorzy, wybitni polscy muzycy, oczarowani występem Jagody Krzemińskiej z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej przyznali zwycięstwo w konkursie i awans do Konkursu Eurowizji dla młodych muzyków, w którym dostała się do finałowej siódemki i wystąpiła w towarzystwie wiedeńskiej orkiestry przed 40-tysięczną publicznością. Występując na wielu już europejskich scenach, Jagoda Krzemińska stała się artystyczną wizytówką Ziemi Kluczborskiej.
 

Nominowani:

• Katarzyna Juranek – Mazurczak,
• Jagoda Krzemińska,
• Małgorzata Pasznicka i Zespół Italia,
• Stowarzyszenie Artis Actiones. 
 

SPORT

Łukasz Radwański

Reprezentant kadry narodowej w karate tradycyjnym, wychowanek Kluczborskiego Klubu Karate. Aktualny mistrz świata w kat. fuku-go (dwubój) i mistrz świata w kumite drużynowym. Tytuły te zdobył na rozgrywanych w zeszłym roku Mistrzostwach Świata w Łodzi. Od kilkunastu lat zajmuje najwyższe miejsca sportowe i jest jednym z najlepszych zawodników karate tradycyjnego na świecie. To 5-krotny Mistrz Europy, zdobywca 10 medali mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw świata, multimedalista mistrzostw Polski. Zajmuje się również szkoleniem i organizacją zawodów, obozów sportowych i innych przedsięwzięć rozwijających karate tradycyjne w Polsce. Karierę sportową godzi z odpowiedzialną pracą – jest aktywnym menadżerem zarządzającym jednostkami służby zdrowia i członkiem rad nadzorczych spółek prawa handlowego.

Nominowani:

• Jarosław Krawiec,
• Łukasz Radwański,
• AN-ONIMY Łucznicy Tradycyjni Wołczyn.

NAUKA

KAPITUŁA NIE PRZYZNAŁA NOMINACJI

PROMOCJA POWIATU

Józef Golenia

Znany w całej Polsce kibic siatkówki w Polsce. Od lat żywo interesuje się sprawami osób potrzebujących, rozwija zainteresowania młodych sportowców. Z inicjatywy Józefa Goleni odbyła się w Kluczborku duża impreza charytatywna na rzecz cierpiącego na białaczkę chłopca, z udziałem najlepszych polskich siatkarzy. Impreza była transmitowana w ogólnopolskich mediach, a nasz region zasłynął jako miejsce, gdzie mieszkają i działają wrażliwi na potrzeby innych ludzie. Podobny charakter miał mecz z udziałem światowych gwiazd siatkówki na rzecz tutejszego Hospicjum, czy bal na rzecz siatkarki Agaty Mróz, kiedy walczyła ze śmiertelną chorobą. Józef Golenia jest też inicjatorem stworzenia odnoszącej już pierwsze sukcesy drużyny UKS Mickiewicz.


Nominowani:

• Spółdzielnia Socjalna "Gród" w Byczynie,
• Józef Golenia,
• Mariola Sitnik,
• Paweł Wierzbicki Centrum Edukacyjne Rękodzieła - Baza Usług Dydaktycznych w Markotowie Dużym.

CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU

Andrzej Olech

Jest założycielem, prezesem i trenerem Kluczborskiego Klubu Karate, radnym Sejmiku Wojewódzkiego i dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którym się znajdujemy. Jego podopiecznymi są medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Zajmował się też organizowaniem zawodów na szczeblu krajowym i europejskim. Jest niewątpliwie filarem polskiego karate, cieszy się ogromnym uznaniem jako trener i jako międzynarodowy sędzia. Ostatni 2012 r. przyniósł rekordowe osiągnięcia podopiecznych Andrzeja Olecha, począwszy od 2 brązowych medali w Pucharze Polski Dzieci po tytuł drużynowego Mistrza Polski seniorów i juniorów w kumite drużynowym oraz 4 medale w konkurencjach indywidualnych, po sześć medali na Mistrzostwach Świata w Łodzi.

 

Nominowani:

• Ewa Włos,
• Andrzej Olech,
• Szkolna Sekcja Szachowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kluczborku,
• Ryszard Błaszków.

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku