strona główna

30.01.2017

Plastry Miodu 2016 (fotogaleria)


Prawie 340 osób wzięło udział w Balu Charytatywnym i Gali "Plastrów Miodu" - nagród starosty kluczborskiego, którą w tym roku poprowadził Jerzy Kryszak. Przedstawiamy tegorocznych laureatów i fotorelację z imprezy, podczas której padło kilka rekordów - frekwencyjny, dochodu z licytacji i rekord wicemistrza Polski kelnerów.

 

 Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy uczestniczyli w balu i licytacji, gdyż dochód z imprezy (po odliczeniu niezbędnych kosztów organizacyjnych) wesprze leczenie i rehabilitację dwóch chłopców z naszego powiatu: Patryka Chmielewskiego i Mateusza Wilczka.

Dochód z przeprowadzonej podczas balu licytacji wyniósł 7 100 zł, najwięcej w wszystkich dotychczasowych edycji. Licytowane były przedmioty przywiezione przez Annę Pabiś, wicemiss Polski 2013, pozyskane od darczyńców. A były to: koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem, płyta Kamila Bednarka z autografem oraz VIP-owski bilet na następne wybory Miss Opolszczyzny. Anna Pabiś jest licencjonowanym organizatorem tychże wyborów. Na "Plastry Miodu" przygotowała wraz
z zespołem opolskich Miss pokaz kreacji Kamila Hali, projektanta, który ubiera gwiazdy i uczestniczki ogólnopolskich konkursów piękności, i który podczas Balu spontanicznie dodał do licytacji uszycie sukienki na miarę według własnego projektu, która to propozycja poszła za... 3 200 zł. Pokazowi towarzyszył wokalny popis Miss Talent Pameli Kłoczko.

Goście Balu byli też świadkami próby generalnej przed biciem rekordu Guinessa przez Jana Jakimowicza, wicemistrza Polski Kelnerów, menadżera i kelnera z Hotelu Spałka w Kluczborku, jedynego certyfikowanego sommeliera na Opolszczyźnie, członka Stowarzyszenia Kelnerów Polskich. Układając 47 kieliszków w jednej ręce pobił dotychczasowy rekord Polski. Od rekordu świata dzieliły go... 4 kieliszki.

Na Gali - zakończenie międzynarodowej kariery ogłosił Łukasz Radwański, multimedalista mistrzostw Polski, Europy i Świata
w karate tradycyjnym.

Wszystkim Laureatom i Nominowanym ogromnie gratulujemy, a każdemu z Gości - z całego serca dziękujemy.
 


A oto Laureaci w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA BIZNES

Famur Famak S.A. w Kluczborku
Famak kojarzy się z Kluczborkiem jak Kluczbork z filmem "Rejs". Przypomnijmy, że firma jest światowym dostawcą systemów przeładunkowych z ponad 70-letnią tradycją. Przedsiębiorstwo realizuje zlecenia dla różnych sektorów przemysłu od wydobywczego po stoczniowy, a maszyny i urządzenia projektowane i wyprodukowane przez Famak pracują chyba na wszystkich kontynentach, może oprócz Antarktydy. Nagrodę odebrał Janusz Kędzia, dyrektor ds. produkcji.
 


KATEGORIA TURYSTYKA


"Karczma Myśliwska" Eleonora Prochota z Szumiradu
To jedna z turystycznych i kulinarnych wizytówek regionu. Specjalnością lokalu jest regionalna kuchnia śląska oraz potrawy
z dziczyzny, które zachwycają podniebienia gości. Promowanie potraw z dziczyzny jest tym, co wyróżnia lokal na kulinarnej mapie powiatu. Z tego samego powodu goście, w tym turyści chętnie tu jadają. "Karczma" znakomicie wykorzystała walory najbliższej okolicy stając się znakomitym punktem wypadowym dla myśliwych, grzybiarzy i miłośników natury z najbliższej okolicy, z Polski i z zagranicy.

Nagrodę odebrali właściciele Eleonora i Pawła Prochotowie.

 

 

KATEGORIA KULTURA

Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka
Przywrócił mieszkańcom Kluczborka i powiatu - Kino "Bajka", poprzez kapitalny remont tego miejsca i wyposażenie
w najnowocześniejszy sprzęt. Od otwarcia w październiku ub. r. kino bije rekordy frekwencji. "Bajka" pełni też rolę sali koncertowej i teatralnej, oferującej serwującej ambitny repertuar w wydaniu lokalnym i z udziałem znanych aktorów
i muzyków.

 

KATEGORIA SPORT
 

ex equo


Konrad Kardas z Byczyny
Mistrz świata w kategorii fuku go w karate tradycyjnym z 2016 r., wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy. Od 6 lat członek kadry narodowej. Od 14 lat trenuje przy Ośrodku Kultury w Byczynie, a także w Wieluniu. Mieszka w Pogorzałce, ale jako sportowiec nie nadużywa ;- ). Ma dopiero 20 lat a w dorobku ponad 100 medali i uprawnienia instruktora karate, żeby było komu zgarniać wszystkie mistrzowskie medale.

Stanisław Libera
Biegacz, pomysłodawca i organizator pierwszych biegów ulicznych w Wołczynie, popularnych wśród zawodników z Polski
i z zagranicy. Pomysłodawca i wielokrotny uczestnik biegów sztefetowych do Rzymu czy na Ukrainę. Ten żwawy 70-latek promował i promuje swoje strony kasując i konkurencję na polskich i zagranicznych maratonach. Od niedawna startuje
w kategorii wiekowej 70 plus.
 


KATEGORIA NAUKA


Andrzej Rokita
Obecny rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 25 lat temu jego magnificencja kończył tam studia
o specjalności trenera piłki ręcznej. Pochodzi z miejscowości Wąsice w gminie Wołczyn. Czy jego nauczyciel w-f z podstawówki przypuszczał, że zapędza do treningów „przyszłą magnificencję”. Dziś w swoim dorobku naukowym ponad 100 publikacji, a na długiej liście gremiów, w których działa, żeby sport w Polsce przeżywał nieustający progres jest np. członkostwo w Zespole ds. Sportu Akademickiego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.
 


KATEGORIA PROMOCJA POWIATU

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi "Dla Chudoby"
Do ludzie z gatunku tych, dla których niemożliwe nie istnieje. Do tego pomysłowość i niespożyty zapał i mamy receptę jak zwrócić uwagę Polski i zagranicy na zwykłą wydać by się mogło opolską wioskę. W Chudobie, która jest zagłębiem dekarzy wymyślono jedyne w Europie zawody dekarzy, którzy rozsławiają wioską na starym kontynencie. Zjeżdżają się tu ciekawi nowych atrakcji turyści i ogólnopolskie media by relacjonować tę oryginalną rywalizację.

Nagrodę odebrał Piotr Kisiel, prezes Stowarzyszenia.


KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU KLUCZBORSKIEGO

Stanisław Leśko
Właściciel Zakładu Złotniczo-Szlifierskiego w Kluczborku - prowadzi go od 37 lat. W świecie "sieciówek" i masówki jest przykładem tzw. etosu rzemieślnika opartego na uczciwości, przywiązaniu do jakości i dbania o klienta. Trzy lata temu doceniony przez branżę tytułem Złotnika Roku 2013, a rok temu Szablą Kilińskiego – czyli najwyższym polskim odznaczeniem dla rzemieślnika. Warto dodać, że ma swój wkład w renowację dwóch zabytkowych budynków czyniąc je kolejnymi wizytówkami centrum Kluczborka.
 

 

Oprac. M. Kluf
 

 

 

 

 

  


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku