strona główna

3.03.2014

Plastry Miodu 2013 wręczone

 

Nagrody Starosty Kluczborskiego trafiły 1 marca do osób oraz instytucji wyróżniających się w biznesie, kulturze, sporcie, turystyce, nauce oraz w działaniach na rzecz promocji powiatu. Uroczystą galę wręczenia połączono z balem charytatywnym.
A poprowadziła ją jurorka "Tańca z Gwiazdami" Iwona Pavlović.

Wśród laureatów znaleźli się znani mieszkańcy powiatu, lub ci którzy tu się urodzili, spędzili dzieciństwo i młodość, min. Radosław Krzyżowski, aktor teatralny i filmowy, m.in. serialowy dr Sambor z „Na dobre i na złe”, Piotr Jurkowski znany
z "Debiutów" w opolskim amfiteatrze, Rafał Piekoszewski, współtwórca sukcesu programów rozrywkowych telewizji TVN m.in. "Szymon Majewski Show" i "Mamy Cię", Anna Skibska – artystka rzeźbiarka z USA czy Leszek Dawid, reżyser.

- Bardzo się cieszę, że grono fantastycznych osób zechciało wziąć udział w tym przedsięwzięciu – podkreśla starosta kluczborski Piotr Pośpiech. - Laureatom i nominowanym z całego serca gratuluję. A wszystkim gościom gali i balu charytatywnego oraz biorącym udział w licytacji kalendarzy, dziękuję za to, że bawiąc się wsparli osoby, które w tej chwili potrzebują naszej pomocy.


Galę odwiedził też wiceminister Stanisław Rakoczy, który przekazał specjalny dyplom uznania od wiceminister sportu dla  Łukasza Radwańskiego, mistrza Świata i Europy w karate tradycyjnym.


Po gali wręczenia Plastrów Miodu rozpoczął się bal charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 3 mieszkańców powiatu kluczborskiego: Katarzyny Wiatr, lekarza weterynarii z Kluczborka, Józefa Woźnego, dyrektora gimnazjum w Chocianowicach, oraz Kornelii Kalus – 11-letniej mieszkanki Kujakowic Dolnych.
Dodatkowo na wsparcie dla wyżej wymienionych osób przeznaczony zostanie dochód z licytacji Kalendarzy Powiatu Kluczborskiego „Stąd jesteśmy” z autografami biorących w nim udział. Trzy kalendarze osiągnęły bardzo wysokie ceny: jeden został wylicytowany za 1,5 tys. zł, kolejny za 1 tys. zł, a trzeci za aż 5 tys. zł.

 


 


 

 


A oto laureaci Plastrów Miodu 2014:

Kategoria Biznes

Rialex Crane System

To firma produkujące dźwignice. Z niewielkiej firmy, która na starcie zatrudniała 5 pracowników, Rialex stał się firmą znaną na świecie. Firma Rialex Crane Systems została założona w Kluczborku w 1992 roku. W połowie lat 90. weszła na rynki zagraniczne i wprowadziła pierwsze własne innowacje.

- Nasze dźwignice sprzedajemy nawet do tak egzotycznych krajów, jak Bhutan czy Kenia – powiedział Adam Byczyński, prezesa zarządu Rialex Crane System.


Kategoria Turystyka

Ośrodek Turystyczno - Wypoczynkowy w Bąkowie
To jeden z najlepszych kempingów w Polsce, 8-krotny zdobywca tytułu Mister Camping i I miejsca w kategorii do 150 miejsc
w konkursie organizowanym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Mimo iż Kluczbork nie ma morza ani gór, do Bąkowa zjeżdżają także turyści z zagranicy.

- Mamy za to wszystko, co potrzeba turyście: basen, przyrodę wokół, świetną lokalizację przy drodze krajowej i dobre warunki w ośrodku, dlatego przyjeżdża do nas m.in. mnóstwo turystów z Holandii, mimo iż mają przecież do wyboru ładniejsze kraje
i atrakcyjniej położone kempingi
– mówi Wiesław Turczyński, kierownik ośrodka.

Kategoria Kultura

Zespół Taneczny Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Zamoyskiego w Byczynie
To zespół łączący folklor z tańcem, zdobywający nagrody w ogólnopolskich konkursach. Występował na Węgrzech, Ukrainie
i w Niemczech. Kierowany jest przez Danutę Łopuch.

Kategoria Sport

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Bogdańczowice
Klub piłkarski ULKS Bogdańczowice prowadzi jedyną futbolową drużynę kobiecą w północnej części Opolszczyzny. W ciągu 5 lat od założenia awansował do I ligi.

Kategoria Nauka

prof. Zenon Jasiński
Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, absolwent byłego Liceum Pedagogicznego w Kluczborku. Po latach zorganizował konferencję naukową z okazji 60-lecia liceum pedagogicznego, która była jednocześnie zjazdem absolwentów.

- Nie zdołałbym policzyć wszystkich magistrów i licencjatów z Kluczborka, którzy wyszli spod moich rąk – mówi prof. Zenon Jasiński.

Kategoria Całokształt działalności na rzecz rozwoju i promocji powiatu kluczborskiego
Wiesław Turczyński

Nestor lokalnej turystyki, wieloletni kierownik Ośrodka Turystyczno – Wypoczynkowego w podkluczborskim Bąkowie.

Kategoria Promocja Powiatu
Bohaterowie Kalendarza Powiatu Kluczborskiego 2014 „Stąd jesteśmy”

Ludzie którzy w tym powiecie się urodzili, mieszkali kiedyś lub mieszkają nadal, a łączy ich to, że już odnieśli sukces w różnych dziedzinach lub mają duży potencjał, aby go odnieść w przyszłości. Udziałem w kalendarzu promują powiat kluczborski, wspierając zarazem połączoną z jego wydaniem akcję dobroczynną. Oto oni:

Leszek Dawid – reżyser filmowy, scenarzysta, twórca znanych filmów „Bar na Viktorii”, „Ki” i „Jesteś Bogiem” - okrzykniętego jednym z najważniejszych obrazów dekady. Laureat najbardziej prestiżowych nagród filmowych w Polsce. Absolwent kluczborskiego „Mechanika”.

Wojciech Poprawa – tenor w zespole pieśni i tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, z którym występuje na scenach całego świata. Koncertuje też ze swoim zespołem „Wojciech Poprawa i Przyjaciele”. Były uczeń pobliskiej „Jedynki”.

Rafał Piekoszewski - producent i reżyser popularnych programów TVN m.in. "Szymon Majewski Show", "Pod napięciem”, „Mamy cię” oraz wielkich widowisk telewizyjnych tej stacji. Zaczynał od szkolnych przedstawień i klasowego kabaretu w kluczborskim „Ogólniaku”.

Anna Skibska, artystka rzeźbiarka Artystka, rzeźbiarka mieszkająca na stałe w USA. Jej znajdują się w galeriach całego świata i nabywają je znani artyści i koronowane głowy. Wypracowanej przez nią technice nadano jej imię, podobnie jak pracowni
w Ośrodku Sztuk Pięknych w Seattle, gdzie mieszka i tworzy.
którą przedstawiłam wcześniej.

Radosław Krzyżowski – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Gra w popularnym serialu „Na dobre i na złe”, na co dzień związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Urodził się i dorastał w Kluczborku. Dziś mówi o nim „miasto, które miało to wszystko, czego dzieciak potrzebował, żeby mieć fantastyczne dzieciństwo”.

Piotr Jurkowski – kluczborczanin, który jako licealista wymyślił Stolica Reggae Festiwal, wokalista – uczestnik wielu telewizyjnych talent show, m.in. „Szansy na sukces”, "Bitwy na głosy”, X-factora, a także opolskich „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2012 r.

Kluczborski Klub Karate – prawdziwa kuźnia talentów karate tradycyjnego, z której wyszli wielokrotni mistrzowie świata
i Europy w tej dyscyplinie. Karatecy z kalendarza to: trener Andrzej Olech, Rafał Panaszek, Maciej Kalandyk, mistrzowie świata: Łukasz Radwański i Łukasz Wójcik.

Jagoda Krzemińska – utalentowana flecistka, która zwyciężyła w finale ogólnokrajowego konkursu „Młody Muzyk Roku”
i reprezentantka Polski w prestiżowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu. W ostatnie święta wystąpiła
w nowojorskiej Carnegie Hall.

Mariusz Urbanek – publicysta i pisarz, felietonista miesięcznika "Odra", aktor popularnych książek „Zły Tyrmand”, „Kisiel”, „Romans biurkowy”, „Broniewski. Miłość, wódka, polityka”, a ostatnio biograficznych opowieści o Janie Brzechwie i Julianie Tuwimie. Absolwent kluczborskiego LO, do którego wraca na spotkania autorskie.

Grzegorz Sulikowski - wszechstronny perkusista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, współpracuje z kilkoma zespołami m.in. z Tax Free, z którym wystąpił w programie Must be the music. Prowadzi warsztaty muzyczne dla młodzieży.

Magda Durecka – piosenkarka i autorka tekstów, laureatka II nagrody na XXX Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki – Opole 1993. Gospodyni telewizyjnego koncertu życzeń. Dziś z fantastycznym skutkiem odkrywa i szlifuje talenty wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku.

Jerzy Krzciuk – najpopularniejszy mors w Polsce, w lodowatej wodzie spędził łącznie ponad 400 godzin, multirekordzista w wyczynach siłowych. Wszystkie z nich trafiły do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Informowały o nich ogólnopolskie i zagraniczne media.

 

 

Oprac. M.Kluf

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku