strona główna

Pełnosprawny sukces

 

Projekt "Pełnosprawny sukces. Promocja nowej integracji" realizowany przez Fundację im. Królowej Polski Św. Jadwigi został nagrodzony w organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkursie "Dobre Praktyki EFS" i uzyskał prestiżowy tytuł "Najlepsza inwestycja w człowieka 2007". Powiat kluczborski aktywnie uczestniczył w realizacji tego ogólnopolskiego pilotażowego projektu.

 

Kampania promocyjna pt. „Pełnosprawny Sukces. Promocja nowej integracji" była przedsięwzięciem, w ramach, którego pod koniec 2006 i w 2007 roku w 50 powiatach na terenie całej Polski odbyły się spotkania o niespotykanym dotąd charakterze.

Jedno z nich - 16 października 2006 r. - odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kluczborku. Uczestniczyły w nim osoby niepełnosprawne z powiatu kluczborskiego.

W kluczborskim Starostwie Powiatowym zaprezentowano trzy filmy dokumentalne o sukcesie osobistym i zawodowym osób niepełnosprawnych, które były obecne na sali: Mirosławy Rynowieckiej - prywatnego przedsiębiorcy, zatrudniającego także osoby niepełnosprawne; Marcina Adamowicza - pracownika prywatnej firmy i artysty kabaretowego oraz Andrzeja Wróbla -  marketingowca, paraolimpijczyk, trzykrotnego złotego medalisty igrzysk olimpijskich i rekordzisty świata w biegu na 1500 m.

Obrazy te, pokazywały receptę na osiągniecie życiowego i zawodowego sukcesu przez osoby niepełnosprawne, mówiły o tym jak pokonać bariery w dążeniu do celu i uświadamiały, że osoba niepełnosprawna może być świetnym pracownikiem i współpracownikiem innym osobom niepełnosprawnym, pracownikom różnych instytucji publicznych i społecznych, pracodawcom, lokalnym społecznościom.

W dyskusji uczestnicy spotkania niezwykle życzliwie przyjęli formułę spotkania. Podkreślali, że spotkanie „na żywo” z osobami niepełnosprawnymi (bohaterami tychże filmów), które osiągnęły zawodowy i życiowy sukces, jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem.

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku