strona główna

Wśród rycerzy o biznesie

 

Rycerze z pozoru mają raczej niewiele wspólnego z przedsiębiorczością. Jednak w grodzie pod Byczyną byli świadkami rozmów o interesach. Tak Opolska Izba Gospodarcza powitała lato.

"17 czerwca br. do rycerskiego grodu zjechali się członkowie OIG. Nie tylko po to by zrelaksować się w średniowiecznej scenerii, ale także po to by wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty, które wkrótce mogą zaowocować wspólnymi przedsięwzięciem – pisze o spotkaniu w grodzie Maciej Nowak, w Forum Opolskiego Biznesu.
Nie brakowało przedstawicieli największych firm w regionie. W przerwach między rozmowami raczono się daniami z grilla i pitnym miodem. Na koniec można było na własnej skórze przekonać się jak trudny był rycerski fach. Najpierw obserwowano pokazowa walkę, w trakcie której rycerze na poważnie okładali się mieczami (bynajmniej nie było to głaskanie). Później można było osobiście spróbować walki wręcz. Przy czym przygotowywanie, ubieranie zbroi i wszelkich ochraniaczy trwało chyba dłużej niż sam pojedynek.
To swoiste powitanie lata odbyło się pod egidą Akademii Przedsiębiorczości finansowanej przez PKO Bank Polski. Ostatnie miesiące to czas dynamicznego rozwoju banku, który umocnił się na pozycji lidera rodzimego sektora finansowego. Stabilny i bezpieczny bank z tradycjami unowocześnia ofertę, poprawia jakość obsługi klienta i odważnie wchodzi na pole nowych technologii w usługach bankowych. (...)"

Przywitanie lata Opolska Izba Gospodarcza zorganizowała wspólnie z odziałem OIG w Kluczborku. Współgospodarzem była też gmina Byczyna, oraz starosta kluczborski. - W takiej wakacyjnej atmosferze spotkali się przedstawiciele biznesu z naszego regionu, przedsiębiorcy m.in. z Brzegu, Namysłowa, Olesna, Kędzierzyna – Koźla, z powiatu opolskiego oraz przedstawiciele lokalnych samorządów – mówi Iwona Zbryk, dyrektor OIG w Kluczborku. - Tego typu spotkania też przynoszą efekty, umożliwiają wymianę zdań, doświadczeń oraz rad. Po ostatnim, w grodzie, jeden z uczestników z Krapkowic, chce utworzyć tam terenowy oddział OIG.

 
Szkoła Podstawowa im. Zamoyskiego w Byczynie przygotowała bogaty program artystyczny.

Monika Kluf
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku