strona główna

14.09.2021

Nagrody i stypendia Starosty dla najlepszych

 

Najlepsi uczniowie powiatowych szkół i placówek oświatowych odebrali nagrody i stypendia Starosty Kluczborskiego. Uroczystość odbyła się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku.

Nagrody Starosty Kluczborskiego dla uczniów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kluczborski, przyznawane są w kategoriach: nauka, sport, osiągnięcia artystyczne dla uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku, promocja powiatu oraz szczególne osiągnięcia ucznia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku.


Nagrody wręczali: starosta Mirosław Birecki, wicestarosta Lesław Czernik, przewodniczący Rady Powiatu w Kluczborku Andrzej Olech i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki, Rozwoju Rodziny Rady Powiatu w Kluczborku Robert Wietrzyk.


Nagrodę Starosty Kluczborskiego w kategorii indywidualne osiągnięcia w nauce otrzymali:

- Adrian Budziak, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2-CKU w Kluczborku. Adrian bardzo dobrze się uczy i jest uzdolniony matematycznie - uzyskał tytuł finalisty w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół I stopnia. Udziela się także w Szkolnym Kole Wolontariatu, współpracuje z Nadleśnictwem Komorzno dokonując w ramach wolontariatu nasadzeń nowych drzew w lasach.
- Maja Krzyżanowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. W tym roku szkolnym zdobyła II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.
- Alicja Kowalska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza
w Kluczborku. Uzyskała wyróżniające wyniki w nauce. Jej tegoroczne osiągnięcia to zajęcie III miejsca w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich oraz awans i udział w półfinale międzynarodowego konkursu Master-Prix Programming Challenge.
 


W kategorii drużynowe osiągnięcia w nauce nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

- uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w składzie: Andrzej Grzesiak, Dagmara Kościuk, Maksymilian Kotek, Paulina Lechowicz, Martyna Soboń i Agnieszka Sytniewska za zajęcie II miejsca
w Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanych przez Instytut Śląski, III miejsca w Turnieju Debat Oksfordzkich
o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego oraz V miejsca w Turnieju Debat Oksfordzkich „Odzyskani bohaterowie” organizowanym przez Muzeum-Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
- uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 w Zespole szkół nr 2-CKU w Kluczborku w składzie Wiktoria Szyma, Adrian Budziak i Kacper Ulbrich. Drużyna ta wzięła udział w XXVIII Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla Uczniów Branżowych Szkół I stopnia i zdobyła II miejsce.

 Nagrodę Starosty Kluczborskiego w kategorii indywidualne osiągnięcia sportowe otrzymali:

- Zuzanna Mazur, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Trenuje lekkoatletykę. „Wybiegała” III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Licealiada w biegu na 200 m oraz III miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w biegu na 400 m.
- Weronika Kaczmarek, także uczennica ZSO w Kluczborku to pasjonatka jazdy konnej. W kategorii młodych jeźdźców rozgrywanych w klasie N w ujeżdżaniu W Otwartych Mistrzostwach Śląska a także z halowych Mistrzostwach Śląska w kategorii Dzieci na kucach dla lat 16 zdobyła złote medale. Zajęła także pierwsze miejsce w II półfinale i finale Halowego Pucharu Śląska Opolskiego w kategorii juniorów na kucach.
- Jakub Buczkowski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Zespole Szkół Licealno-Technicznych
w Kluczborku. Na co dzień uczeń klasy mundurowej osiąga sukcesy sportowe zajmując II miejsce w kategorii chłopcy 16-17 lat NO GI 70 kg w Otwartym Turnieju Brazylijskiego JIU-JITSU GI & NO GI „Czarny pas” i III miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Submission Fighting w kategorii młodzicy.
- Jan Horodko, uczeń Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Zespole Szkół Nr 2-CKU w Kluczborku. Jan wywalczył srebrny medal w V Białoruskich Otwartych Mistrzostwach ADCC.

 W kategorii drużynowe osiągnięcia sportowe nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

- Drużyna siatkarek w składzie: Hanna Materniak, Wiktoria Król, Maja Gorzeja, Agnieszka Dworzyńska, Julia Moś, Małgorzata Rokita, Patrycja Olszok, Joanna Kopciuch, Ewa Smolin, Maria Zgorzelska, Dominika Hobot, Wiktoria Piwowarczyk – za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w piłce siatkowej juniorek.


Nagrodę Starosty Kluczborskiego w kategorii promocja powiatu kluczborskiego otrzymali:

- Anna Chałupczyńska, uczennica Technikum Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Nr 1 w Kluczborku. Ania zajęła III miejsce w Konkursie Matematyczno-Humanistycznym „Z matematyką do rymu” w kategorii młodzież do matury za utwór: „A poetica ad mathematica” organizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” przy Wydziale Informatycznym Politechniki Białostockiej.
- Daniella Kyrylovets, także uczennica Technikum Nr 3 w ZS Nr 1 w Kluczborku. Promuje szkołe i powiat w konkursach plastycznych osiągając m.in. wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Buntowniczki 2021”. Współorganizatorka i uczestniczka tematycznych sesji fotograficznych np. „Romantyczki 2021”, „Majówka w parze z COVID-em”, „Zmień się w ciekawą postać
z bajki”.
- Wiktoria Szynkaruk – tegoroczna absolwentka Technikum nr 3 w ZS Nr 1 w Kluczborku. Ukończyła szkołę z wyróżnieniem. Promowała szkołę i powiat angażując się w wolontariat – kwesty na rzecz PCK WOŚP.
- Jolanta Uchańska – podobnie jak poprzedniczki uczy się w Technikum Nr 3 w ZS Nr 1 w Kluczborku. Promuje powiat i szkołę poprzez udział w różnych akcjach artystycznych. W ostatnim roku szkolnym zajęła II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Buntowniczki 2021. W poprzedniej edycji tego konkursu zdobyła Grand Prix.
- Wiktoria Włodarczyk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza
w Kluczborku. Jej pasją jest strzelectwo sportowe, z powodzeniem zdobywa główne nagrody zarówno w ogólnopolskich jak
i światowych mistrzostwach. Między innymi w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wiktoria zajęła I miejsce w konkurencji Skeet juniorki młodsze, II miejsce w konkurencji trap mix juniorzy młodsi i III miejsce w konkurencji trap juniorki młodsze. Zajęła także I miejsca wśród kobiet w Mistrzostwach Afryki w konkurencji Sporting i Compak sporting. Wywalczyła także I miejsca w konkurencji skeet junior, trap mix i 2 II miejsce w konkurencji trap w I Rundzie Pucharu Polski w kwietniu 2021 r.
- Szymon Brzana jest także uczniem I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Promuje szkołę i powiat kluczborski układając kostkę Rubika na czas. Zdobył tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w Speedcubingu 2020 konkurencja 3x3x3 do lat 16, I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Online 2020. Szymon uplasował się także na wysokich miejscach w finale megamixa, 5x5 oraz square w Pucharze Polski Online 2021.
- Sabina Kokot, uczennica Technikum Nr 1 im. gen. Józefa Bema w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Jest wolontariuszem Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom „Oczami zwierząt” w Biadaczu, pozyskała sponsorów, którzy ufundowali psom wybieg i basen. Pełni także rolę domu zastępczego dla porzuconych zwierząt, sama też organizuje adopcje dla bezdomnych kotów. Organizowała zbiórki nakrętek i pieniędzy dla chorych dzieci. Jest wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku uczestnicząc w akcjach na rzecz jego mieszkańców. Pomaga także w ramach CARITAS osobom starszym i bezdomnym, odwiedza chorych w domach i pomaga im w podstawowych czynnościach życia codziennego. Została laureatem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Powiecie Kluczborskim
i reprezentowała powiat finale tego konkursu.
 


Drużynowo w kategorii promocja powiatu nagrodę Starosty otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku:

Oskar Włoch, Agnieszka Sytniewska, Julia Ostrowska, Olga Markiewicz i Natalia Klimek za zajęcie I miejsca
w Turnieju Debat Oksfordzkich o puchar Marszałka Województwa Opolskiego.

 


Nagrodę Starosty Kluczborskiego w kategorii szczególne osiągnięcia ucznia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku otrzymali:

- Dawid Ramach - laureat VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Las wokół nas”. Zaangażowany w życie klasy i szkoły: plakaty motywacyjne, dzień Życzliwości, Ity możesz zostać świętym Mikołajem, Dzień Osób z Zespołem Downa, Dzień Świadomości Autyzmu. Brał udział w konkursie plastycznym „Ochrona środowiska w województwie opolskim”, wojewódzkim Konkursie Kartek Bożonarodzeniowych oraz Wielkanocnych.


Nagrody specjalne otrzymali:

- Martyna Jańska, Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza
w Kluczborku. Martyna odnosi sukcesy w sporcie zajmując wysokie lokaty na Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym i w Silesia Cup - Międzynarodowym Pucharze Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym.
- Wiktoria Lechowicz - uczennica Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku. Jest wzorową uczennicą i uzyskała tytuł najlepszej uczennicy szkoły. Zaangażowana w życie szkoły i klasy – jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i zastępcą przewodniczącego klasy. Wiktoria jest finalistką szkolnego konkursu
z języka polskiego „Kultura bezpieczeństwa w czasach pandemii” oraz laureatką ogólnoszkolnego rocznego konkursu „Przyjaciel języka polskiego. Przyjaciel książek”
- Magdalena Chęcińska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. W kategorii klas drugich zdobyła I miejsce w województwie opolskim w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Magda zdobywa także laury w biegach na różne dystanse.
- Sebastian Kulessa jest absolwentem I LO w ZSO w Kluczborku. Zajął V miejsce i zdobył tytuł laureata w 54 Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym organizowanym przez Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Fizycznego przy wsparciu Uniwersytetu Opolskiego i Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
- Kinga Pietrucha uczestniczyła w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Zbigniewa Oszczypko w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Ma ogromny talent wokalny. W ostatnich latach zdobyła m.in.: ZŁOTĄ NUTKĘ - I m-ce na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Talentów "Majowa Nutka” w Częstochowie, II miejsce na XX Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, III miejsce na XXIII Gali Piosenki w Byczynie. Kinga uświetnia swoim śpiewem festyny, imprezy kulturalne i charytatywne.
- Anna Klah jest utalentowaną wokalistką, prowadzoną przez Magdalenę Durecką w Młodzieżowym Domu Kultury
w Kluczborku. Ania zdobywa główne nagrody zarówno na polskich jak i międzynarodowych festiwalach - m.in. główne nagrody na międzynarodowych festiwalach on-line w Monaco-Monte Carlo, Mołdawii, Austrii, USA, Łotwie, Belgii, Bułgarii, Macedonii, Japonii, Estonii, Polsce, Cyprze, Serbii, SUPER GRAND PRIX, GRAND PRIX – Pop, GRAND PRIX- Rok na międzynarodowym festiwalu na żywo ,,RED SEA STAR” w Egipcie. Otrzymała zaproszenia m.in. na międzynarodowy festiwal muzyczny MUSICLAND 2021 -Macedonia 2021 na żywo, na XX międzynarodowy festiwal, MAGIA ITALIANA Rimini Włochy, na festiwal międzynarodowy ,,STAR BRIDGE THE ISLANDS WORLDWIDE 2021, na międzynarodowe festiwale na żywo do DUBAJU
i EGIPTU. Ania występowała także na żywo na scenie w Skwierzynie (woj lubuskie) jako gwiazda na trzech koncertach z okazji 18 urodziny Studia Tańca REMIX.
- Karol Retinger był uczestnikiem zajęć keyboardowych prowadzonych przez Marlenę Oszczypko w Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Kluczborku w Kluczborku. Ma dopiero 9 lat, a już może się pochwalić licznymi osiągnięciami. W roku szkolnym 2020/2021 zdobył I miejsce na XIII Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Instrumentalistów
w Aleksandrowie Łódzkim, II miejsce na XII Młodzieżowym Festiwalu Keyboardowym w Bytomiu oraz wyróżnienie I stopnia na XVI Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym w Świdnicy. Karola można było usłyszeć na Pierwszych Europejskich Dniach Seniora, czy na XXIX finale WOŚP.
- Igor Paluszczak był także uczestnikiem zajęć keyboardowych prowadzonych przez Marlenę Oszczypko w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Ma ogromny talent – świetnie gra na keyboardzie każdy rodzaj muzyki. W ostatnim roku szkolnym zdobył m.in.: ZŁOTĄ NUTKĘ - I m-ce na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Talentów "Majowa Nutka”
w Częstochowie, GRAND PRIX na XII Młodzieżowym Festiwalu Keyboardowym w Bytomiu, I miejsce na International Festival „All Colours Of Art” we Włoszech, I miejsce na XIII Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Instrumentalistów w Aleksandrowie Łódzkim, nagrodę specjalną I stopnia na XVI Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym w Świdnicy, II miejsce na XIX Mikołowskim Konkursie Interpretacji Instrumentalnej, ZŁOTĄ NUTKĘ - I m-ce na XXX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Talentów "Majowa Nutka” w Częstochowie. Swoimi występami uświetnia wiele imprez kulturalnych, akcji charytatywnych, festynów organizowanych na terenie powiatu kluczborskiego.

 


Stypendia Starosty Kluczborskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:

 • Anna Chałupczyńska, uczennica Technikum Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Nr 1 w Kluczborku. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,00 i ma wzorowe zachowanie, Ania zajęła III miejsce w Konkursie Matematyczno-Humanistycznym „Z matematyką do rymu” organizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” przy Wydziale Informatycznym Politechniki Białostockiej. Jest też zastępcą przewodniczącego w Samorządzie Uczniowskim
  i przewodniczącą w Samorządzie Klasowym.

 • Michał Szurmak, uczeń Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Zespole Szkół Nr 2 – CKU w Kluczborku. Uzyskał wysoką średnią ocen – 5,11 oraz ma wzorowe zachowanie. Michał jako jedyny z województwa opolskiego zakwalifikował się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej „Europa Pełną Parą 2021” osiągając wynik 39/40 punktów. Działa także w szkolnym wolontariacie i bierze udział w akcjach charytatywnych.

 • Adrian Budziak, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2- CKU. Uzyskał średnią ocen 4,92 oraz wzorową ocenę z zachowania. Adrian jest uczniem uzdolnionym matematycznie, uzyskał tytuł finalisty w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół I stopnia. Udziela się w Szkolnym Kole Wolontariatu, współpracuje z Nadleśnictwem Komorzno dokonując w ramach wolontariatu nasadzeń nowych drzew
  w lasach.

 • Alicja Kowalczyk, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Jej średnia ocen to 5,63, zachowanie wzorowe. Alicja aktywnie uczestniczyła w wydarzeniach organizowanych przez Filmotekę Szkolną oraz w akcji charytatywnej dla Domu Pomocy Społecznej. Stypendium otrzymuje za zdobycie III miejsca w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Esej pt. Na drodze do siebie. Podróże
  z bohaterami Stachury a także za awans i udział w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych DYSTANS.

 • Weronika Zimoch, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Uzyskała bardzo wysoką średnią ocen – 6,00 oraz wzorowe zachowanie. Weronika uzyskała tytuł finalisty VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

 • Marta Olechowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Uzyskała wysoką średnią – 5,36 ima wzorowe zachowanie. Jej pasją jest historia oraz kultura bliskiego wchodu. Marta zdobyła III miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Armia Krajowa 1939-1945.

 • Dominik Patrzek jest, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Ma wzorowe zachowanie i średnią ocen 5,44. Dominik uzyskał II miejsce w etapie okręgowym i awans na szczebel centralny V Olimpiady Statystycznej oraz VII miejsce 54 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego organizowanego przez Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Na co dzień udziela się w OSP
  w Kujakowicach Dolnych.

 • Zuzanna Rzepkowska – także absolwentka I LO uzyskała średnia ocen 5,78 i ma wzorowe zachowanie. Zajęła w tym roku V miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego dla uczniów klas maturalnych.

 

Uczniowie otrzymali stypendia w łącznej wysokości 3000 zł, które wypłacane będą przez okres 10 miesięcy, począwszy od września bieżącego roku, w kwocie 300 zł miesięcznie.

 

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku