strona główna

21.06.2018

Poznajcie najlepszych z najlepszych

 

Oto laureaci tegorocznych nagród, wyróżnień i stypendiów Starosty Kluczborskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat kluczborski. W tym roku jest ich ponad osiemdziesięciu. Nagrody wręczyli Piotr Pośpiech, starosta kluczborski oraz Jakub Goliński, członek Zarządu Powiatu.

 

Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku, który przygotował również część artystyczną.

 

 


 


Nagrody starosty są przyznawane w 6 kategoriach.

 


W kategorii NAUKA nagrodę otrzymali:

 • Marlena Luterek, uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Uzyskała średnią ocen – 5,0
  i wzorowe zachowanie. Jest finalistką w wojewódzkim konkursie „e-Portfolio”

 • Samanta Woźnik, uczennica tego samego technikum. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła II miejsce
  w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Kelnerów.

 • Natalia Wujcik, absolwentka Technikum Nr 3. Uzyskała średnią ocen 5,12 i wzorowe zachowanie. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.

 • Roksana Frankiewicz, również uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Jej średnia ocen to 5,1 i wzorowe zachowanie. Roksana zajęła II miejsce na szczeblu regionalnym i 5 miejsce w finale ogólnopolskim Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp.

 • Daniel Fichte, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnią ocen – 5,37
  i wzorowe zachowanie. Daniel jest laureatem XXIV Opolskiego Turnieju Chemicznym i uzyskał tytuł laureata.

 • Filip Derda, uczeń I LO. Osiągnął średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie. W szczególny sposób angażuje się w imprezy
  i akcje o charakterze patriotycznym, ma ponadprzeciętną wiedzę historyczną. Zajął II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Olimpiadzie Solidarności „Dwie dekady wolności”. Jest też wolontariuszem i współrealizatorem programu „Niepodległa 1918-2018”.

 • Paweł Cirko, absolwent Gimnazjum nr 1 w ZSO. Uzyskał średnią ocen - 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Domeną Pawła jest matematyka. Uzyskał tytuł finalisty Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, jest także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów oraz laureatem ogólnopolskiego konkursu Kangur Matematyczny (1 miejsce w województwie).

 • Dawid Maruska, uczeń Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2- CKU. Kamil uzyskał wysoką średnią ocen – 5,25 oraz wzorowe zachowanie. Zajął II miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udziela się także jako wolontariusz.

 • Dawid Młynarczyk, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Uzyskał średnią ocen 5,1 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest uczniem uzdolnionym matematycznie, laureatem 25. Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych, doceniony pochwałą dyrektora WODiDZ w Kluczborku, gdzie uczył się na kursie w zawodzie piekarz za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

 • Katarzyna Moska, uczennica Technikum Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,22 oraz wzorowe zachowanie. Aktywna wolontariuszka, promuje kierunek budowlany na założonym przez nią profilu na FB „Budowlanka Kluczbork”. Kasia brała udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor zajmując 8 miejsce
  w województwie.

 • Kamil Żurak, uczeń tego samego technikum. Kamil uzyskał wysoką średnią ocen – 5,25 oraz wzorowe zachowanie. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej, zajął VI miejsce.

 • Weronika Bieniaszewska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych. Średnia ocen - 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła I miejsce w kraju w II edycji konkursu Rozumiem. Promowała także realizowany przez ZSLT ze środków unijnych projekt „Praktyka czyni mistrza”.

 • Karolina Kapica, absolwentka II LO w ZSL-T. Uzyskała średnią ocen 4,88 i wzorowe zachowanie. Karolina uczestniczyła w etapie regionalnym Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain bee.

 • Kinga Gryc, uczennica tej samej szkoły. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła II miejsce w 3. wojewódzkim konkursie Wiedzy o Żywności i Żywieniu i otrzymała 40 pkt kwalifikujących na studia na Politechnice Opolskiej (a właśnie kończy klasę pierwszą).

 • Weronika Kubas, również uczennica II LO. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Weronika zajęła II miejsce
  w kraju w drugiej edycji konkursu Verstehen i uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie Weltsprachen.

 

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE nagrodę otrzymali:

 • Daria Kołodziej, uczennica Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Daria trenuje lekkoatletykę – pchnięcie kulą i rzut dyskiem i na Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce oraz w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w Lekkoatletyce „LICEALIADA” zdobyła I miejsca w trenowanych przez nią dyscyplinach.

 • Agnieszka Widera, uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego oraz II miejsce w rzucie piłeczką palantową w Wojewódzkiej Spartakiadzie LA.

 • Patryk Świerczek, absolwent II LO w ZSL-T. Patryk zdobył II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół
  w Lekkoatletyce „LICEALIADA” w skoku w dal.

 • Tobiasz Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Tobiasz zajął I miejsce w finale wojewódzkim w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

 

W kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

 • Drużyna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w składzie: Mateusz Retinger, Adam Garbicz, Paweł Nowacki, Kamil Wolny, Krzysztof Hołuj, Jan Paturej, Piotr Rybak. Reprezentacja Ośrodka zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Piłce Nożnej.

 • Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Joanna Boduch, Weronika Kitajewska, Emanuela Kołodziej, Ewa Kopik, Laura Łuszczyńska, Ewelina Protaś, Ewa Synawa.
  Siatkarki- tegoroczne maturzystki, zdobyły I miejsce w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w finale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt LICEALIADA 2018.

 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w składzie: Albin Sobczyk, Tobiasz Sobczyk, Filip Witczak.
  Na co dzień uczniowie technikum, zajęli I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Niedawno reprezentowali szkołę na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

 

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE nagrodę otrzymali:

 • Magdalena Pawlik, uczennica Technikum Nr 1 w ZSP nr 1. Na co dzień uczy się w zawodzie technik hotelarstwa, nagrodę otrzymuje za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii soliści.

 • Daniel Miś, uczestnik zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Swój warsztat plastyczny doskonali tam pod okiem cenionego plastyka Józefa Zająca. Realizuje się w malarstwie, grafice i rysunku. Daniel zdobył nagrodę w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty-Salvador Dali”, wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” i wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat dinozaurów”.

 • Rafela Maruska, uczestniczka zajęć w Studio Piosenki Magdy Dureckiej w MDK. Ma niebywały głos, a covery Celin Dion
  i Whitnej Houston śpiewa, co rzadkie, w ich naturalnej, niezmienionej tonacji. Zdobyła brązowy medal w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Macedonii, grand prix w konkursie Piosenki Niemieckiej, a w maju przeszła z sukcesem I etap przesłuchań do The Voice of Poland w TVP 2. Swoimi występami uświetnia wiele imprez kulturalnych, sportowych i charytatywnych organizowanych na terenie powiatu kluczborskiego.

 

W kategorii PROMOCJA POWIATU KLUCZBORSKIEGO nagrodę otrzymali:

 • Kacper Jurowicz, absolwent Technikum Nr 1 w ZSL-T. Od lat działa na terenie powiatu kluczborskiego jako wolontariusz. Jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji, która ma na celu pomoc potrzebującym. Aktywnie współpracuje z fundacjami
  i stowarzyszeniami. Za całokształt swojej działalności otrzymał w tym roku zaszczytny tytuł laureata ogólnopolskiego programu „Pramerica Moc Działania”.

 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w składzie: Kacper Banasiewicz, Krystian Dziewulski, Kryspin Knopp. Drużyna zajęła II miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2018”.

 •  Karolina Gajewska, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO. Osiąga spektakularne sukcesy w sporcie
  i nauce. Uzyskała wysoką średnią – 5,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Ma w sportowym dorobku I miejsce w kumite indywidualnym w Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym, I miejsce w XII otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym w kata i kumite, I miejsce w kumite w Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci
  i Młodzieży Wratislavia Cup.

 • Karina Wodara, uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Z zaangażowaniem uczestniczy
  w warsztatach arteterapeutycznych oraz warsztatach kulinarnych. Karina promowała powiat zdobywając III miejsce
  w 13. Wojewódzkim Konkursie Kartek Świątecznych oraz I miejsce w konkursie plastycznym poświęconym igrzyskom olimpijskim.

 • Patryk Widera, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Patryk promował powiat kluczborski podczas Gali Laureatów w ramach programu „Pramerica Moc Działania”, gdzie wyróżniono i nagrodzono najaktywniejszych młodych społeczników działających w ramach lokalnych wolontariatów.

 • Mikołaj Targosz, uczeń Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ogromnie angażuje się w życie ośrodka, chętnie uczestniczy w konkursach i zdobywa nagrody: III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, I miejsce w XIII Rejonowym Konkursie Poezji Mówionej i Śpiewanej. Brał udział w V wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Las wokół nas”

 • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w składzie: Karol Kostorz, Dawid Młynarczyk, Szymon Oboza. Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i branżowej szkoły I stopnia, uzdolnieni matematycznie. Reprezentowali powiat
  i drużynowo zdobyli I miejsce w XXV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół branżowych I stopnia
  z oddziałami zasadniczej szkoły zawodowej.

 • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w składzie: Grzegorz Lacmański, Dawid Maruska, Dominik Lizurek. Uczniowie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Zajęli III miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018.

 

W kategorii za duże zaangażowanie w życie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz wysoką kulturę osobistą nagrodę otrzymali:

 • Oliwia Golec - wzorowo wypełnia obowiązki szkolne, z własnej inicjatywy pomaga słabszym i młodszym koleżankom
  i kolegom. Działa aktywnie w samorządzie uczniowskim, angażuje się w życie ośrodka. Jest uzdolniona artystycznie, zdobyła m.in. wyróżnienie w wojewódzkim konkursie kartek świątecznych bożonarodzeniowych, I miejsce w rejonowym konkursie „Poezja mówiona i śpiewana – Jestem idolem”, brała udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Las wokół nas” i konkursie kartek świątecznych wielkanocnych.

 • Jakub Blachnik - aktywnie włącza się w życie klasy i szkoły, przygotowując uroczystości klasowe, odwiedziny kolegi nauczanego indywidualnie. Współuczestniczy w przygotowanych dla przedszkolaków tańcach i zabawach, kocha pomagać. Zajął III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego.

 

Wyróżnienia Starosty Kluczborskiego otrzymali:

 • Wiktoria Lechowicz, Marcin Ptaszyński, Anna Masztalerz – uczniowie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

 • Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Dominika Cisek, Daria Dereń, Aleksandra Drozd, Julia Filipowska, Emilia Gatner, Kamila Hanas, Dominika Hobot, Maja Jurkowianiec, Alicja Kowalczyk, Alicja Marciniszyn, Paulina Meryk, Martyna Szczygieł.

 

Stypendia Starosty Kluczborskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:

 • Samanta Woźnik, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1, przedstawiona wcześniej posiadaczka średniej 5,0 i tytułu wicemistrza Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Kelnerów. Wnioskodawcy napisali o niej ponadto, że jest bardzo sumienna, koleżeńska, otwarta na pomysły i twórcza.

 • Roksana Frankiewicz, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Przedstawiona wcześniej laureatka Nagrody Starosty
  w kategorii nauka.

 • Dawid Maruska, uczeń Technikum Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Poznaliśmy wcześniej jego osiągnięcia jako laureata nagrody
  w kategorii nauka.

 • Dawid Młynarczyk, uczeń Zasadniczej szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. To kolejny podwójny laureat, wcześniej przedstawiony w kategorii nauka. Dodajmy, że udziela się w Szkolnym Kole Wolontariatu.

 • Paweł Cirko, absolwent Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących, zdolny matematyk z długą listą trofeów konkursach matematycznych, w tym ogólnopolskich, przedstawiony wcześniej gimnazjalista stający w szranki
  w Olimpiadzie Matematycznej dla licealistów.

 • Kinga Gryc, uczennica II LO w ZSL-T, wymieniona wcześniej laureatka nagrody w kategorii nauka, pierwszoklasistka, która ma już otwarte drzwi na Politechnikę Opolską. Przygotowywała promocję kierunku biologiczno-chemicznego
  w swojej szkole.

 

Stypendia Starosty Kluczborskiego za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymali:

 • Karolina Gajewska, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO. Osiąga wysokie sukcesy w nauce oraz sporcie. Uzyskała bardzo wysoką średnią – 5,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Karolina posiada spektakularne osiągnięcia
  w dziedzinie karate, wymienione wcześniej.

 • Tobiasz Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Tobiasz zajął I miejsce w finale wojewódzkim w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Jest świetnym organizatorem, chętnie i aktywnie angażuje się
  w prace społeczne na terenie szkoły.

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 przedstawił Marek Jarząb, koordynator sportu szkolnego w powiecie kluczborskim. W rywalizacji sportowej o Mistrzostwo Powiatu Kluczborskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018 w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej LICEALIADA na 1 miejscu uplasował się Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku, 2 miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, 3 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Kluczborku, 4 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w Kluczborku, 5 – Zespół Szkół
w Wołczynie, 6 – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach, 7 – Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku.

 

Oprac. M. Kluf, Anna Matuszewska-Tomaszczyk

  

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku