strona główna

Nasi laureaci Opolskich Nagród Jakości 2011

 

Podczas sobotniej (28.05) gali w opolskiej szkole muzycznej poznaliśmy laureatów konkursu Opolska Nagroda Jakości organizowanego przez Opolska Izbę Gospodarczą. Aż czterech z nich to osoby i firmy z powiatu kluczborskiego. Jest wśród nich Adam Radom, sekretarz powiatu i pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością w kluczborskim starostwie.

W gronie laureatów "Opolskiej Nagrody Jakości 2011" znalazła się kluczborska firma Wagrem Sp. z o.o.

Wyróżnienie konkursu "Opolska Nagroda Jakości 2011" zdobył Urząd Miasta w Byczynie.

Tytuł "Znakomitego Pełnomocnika Systemów Zarządzania" otrzymał Adam Radom, sekretarz powiatu kluczborskiego oraz Mariusz Rachel z Fabryki Maszyn i Urządzeń FAMAK S.A. w Kluczborku.

Osoby i instytucje, które znalazły się w gronie nagrodzonych rekomendowała Opolska Izba Gospodarcza w Kluczborku. Laureaci otrzymali też listy gratulacyjne i życzenia sukcesów od starosty kluczborskiego Piotra Pośpiecha.

Z powiatu kluczborskiego do galerii sponsorów tegorocznej edycji dołączyła Firma Lesaffre Polska S.A. z Wołczyna oraz Zakład Rzemieślniczo - Wędliniarski "Korzekwa" z Kluczborka. 

 

 

 

A oto sylwetki naszych laureatów (źródło: Forum Opolskiego Biznesu).

Adam Radom
Jest sekretarzem powiatu kluczborskiego. Z samorządem związany jest zawodowo od 1998 r. kiedy to objął funkcję sekretarza gminy Byczyna, którą pełnił do 2003 r. W tym czasie był jednym z najmłodszych sekretarzy w województwie. Piastując tę funkcję zmierzył się z zarządzaniem gminą w warunkach zarządu komisarycznego. Jak sam przyznaje było to niestandardowe, ale znaczące doświadczenie w pracy samorządowej. Od 2003 r. Adam Radom pracuje w Starostwie Powiatowym w Kluczborku, najpierw jako specjalista ds. kontroli, następnie audytor wewnętrzny, a od 2007 r. jest sekretarzem powiatu. Od kilku lat jest też pełnomocnikiem systemu zarządzania jakością. Do zawodowych osiągnięć sekretarza i pełnomocnika SZJ w Starostwie Powiatowym w Kluczborku zaliczyć należy:

  • wdrożenie audytu wewnętrznego w powiecie kluczborskim

  • przeprowadzenie strategicznych zadań audytowych w oświacie z zakresu: gospodarowania mieniem, funkcjonowania pomocy społecznej;

  • wdrożenie SZJ w Starostwie Powiatowym w Kluczborku oraz na bieżąco tworzenie procesów, procedur w celu usprawnienia SZJ w Starostwie

  • prowadzenie szkoleń zewnętrznych oraz wewnętrznych z zakresu SZJ oraz audytu i kontroli

Adam Radom jest cenionym fachowcem w dziedzinie kontroli i audytu oraz utrzymania SZJ. Ma też bogate doświadczenie w zakresie prawa miejscowego. Od lat działa w samorządzie i udziela się społecznie. Zarówno jako radny (Rada Powiatu I kadencji, Rady Miejskiej w Byczynie V i VI kadencji). Jest założycielem i członkiem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Polanowice, członkiem zarządu klubu sportowego i trenerem piłki nożnej drużyny młodzików. Adam Radom ma 49 lat, jest żonaty i ma dwóch synów.

Mariusz Rachel
Jest inżynierem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej. (…) Jest kierownikiem Biura Zintegrowanego Systemu Zarządzania w kluczborskim Famaku. Karierę zawodową rozpoczynał jako ślusarz, na wydziale produkcyjnym. W 2001 r. awansował na stanowisko planisty przygotowania produkcji. Od 2003 r. zajmował się współpracą z podwykonawcami. Był specjalistą ds. kooperacji. Po roku zarząd Famaku wykorzystując wiedzę techniczną Mariusza Rachela powołał go na stanowisko kierownika Biura Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Jednocześnie został pełnomocnikiem prezesa zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania (…). Mariusz Rachel jest odpowiedzialny również za jakość wyrobu. Zważywszy na to, iż Famak prowadzi głównie produkcję jednostkową to każdy realizowany projekt jest dużym wyzwaniem dla całej firmy. Ostatnim sukcesem jest realizacja zamówienia na konstrukcje stalowe zadaszenia stadionu Lecha Poznań, na którym w przyszłym roku będą odbywać się rozgrywki EURO 2012. Mariusz Rachel brał czynny udział w odbiorach jakościowych tejże konstrukcji.

Gmina Byczyna
To licząca prawie 10 tys. mieszkańców wspólnota samorządowa. Tworzą ją zabytkowe miasto Byczyna i 23 sołectwa. Nieprzerwanie od 2002 r. burmistrzem Byczyny jest Ryszard Gruner. (…) Korzystając z możliwości stworzonych dzięki programom unijnym i inicjatywom budżetu państwa oraz województwa opolskiego, burmistrz Byczyny inwestuje w lokalną społeczność. Prężnie funkcjonuje Ośrodek Pomocy Społecznej . Centrum Integracji Społecznej, Spółdzielnia Socjalna, Byczyński Inkubator Gospodarki Społecznej oraz placówki oświatowe.

Wykorzystywania funduszy unijnych Byczyna rozpoczęła w 2005 r. realizując cztery projekty w ramach „Odnowy Wsi” w Byczynie, Kochłowicach, Paruszowicach, Dobiercicach (…). Pomysłem na rozwój turystyki oraz wzrost zainteresowania gminą okazała się budowa grodu rycerskiego, który stał się Polsko – Czeskim Centrum Szkolenia Rycerstwa. (…) Gmina w rankingach wydatkowania pieniędzy unijnych osiąga bardzo dobre wyniki na tle województwa opolskiego.

WAGREM Sp. z o.o.
Spółka działa od października 2001 r. (…) Specjalizuje się w naprawianiu wagonów kolejowych wszystkich typów. Wykonuje m.in. naprawy rewizyjne wagonów standardowych i specjalnych, dwu i wieloosiowych, naprawy rewizyjne wagonów techniczno – gospodarczych, cięcie wagonów, przeglądy okresowe wagonów towarowych, naprawę i regenerację części i podzespołów wagonowych; badanie zaworów rozrządczych, hamulców i układów zawieszenia, a także śrutowanie wagonów. (….) Wagrem może poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami: Diamentem Forbesa 2009, Gazelami Biznesu 2007 i 2008, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2010, tytułem Przejrzysta Firma 2008.
 


Monika Kluf

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku