strona główna

Jest wielka szansa na mammograf w Kluczborku

 

21 marca w Starostwie odbyło się spotkanie, dotyczące zakupu mammografu dla mieszkanek powiatu kluczborskiego. Starosta gościł u siebie przedstawicielki Stowarzyszenia „Kobietom Mammograf”, Prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia oraz właściciela wrocławskiej firmy, prowadzącej usługi radiologiczne w kluczborskim szpitalu.

Niedawno pojawiła się szansa otrzymania kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia na wykonywanie badań mammograficznych. Kluczborski szpital złożył już w tej sprawie wniosek do NFZ i teraz czeka na rozstrzygnięcie.

- Narodowy Fundusz Zdrowia teraz chętniej daje pieniądze na profilaktykę, dlatego jest duża szansa. Chcielibyśmy uruchomić szeroki zakres usług od mammografii, przez głębszą diagnostykę, aż po zabiegi w przypadkach nie wymagających interwencji onkologów – mówił Starosta Piotr Pośpiech.

125 tysięcy złotych, zebrane w ciągu ośmiu lat przez Stowarzyszenie „Kobietom Mammograf”, zostanie przekazane poradni radiologicznej kluczborskiego szpitala, która kupi mammograf, będzie wykonywać badania i utrzymywać sprzęt. Koszt zakupu będzie większy, dlatego resztę mają dołożyć samorządy, sponsorzy oraz pracownia RTG.
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku