strona główna

"Laury umiejętności i kompetencji" dla Starosty i firm z Kluczborka

 

Starosta Kluczborski - Piotr Pośpiech oraz trzy kluczborskie firmy: AUBI, CUPROD i WAGREM zostali laureatami "Laurów Umiejętności i Kompetencji 2008" przyznawanych corocznie przez Opolską Izbę Gospodarczą ludziom gospodarki, nauki, kultury, a także przedstawicielom samorządów terytorialnych. Nagrody wręczono 8 stycznia podczas gali w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

Piotr Pośpiech - Starosta Kluczborski został uhonorowany "Złotym Laurem" w kategorii "Symbol Zmian". Kapituła doceniła jego wysiłki i zaangażowanie w działania wspierające przedsiębiorców. Jedną z istotnych inicjatyw było doprowadzenie do powstania w powiecie kluczborskim oddziału kluczborskiego Opolskiej Izby Gospodarczej. Wsparcie dla biznesu stanowiły także działania związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych, które trafiają do przedsiębiorców. Tylko w 2008 roku samorząd powiatowy pozyskał 4,2 mln zł, które zostały przeznaczone na różne formy aktywizacji bezrobotnych, pod kątem lokalnych przedsiębiorców. Trzeba też wspomnieć o kształceniu zawodowym w szkołach, zarządzanych przez powiat kluczborski. Uczniowie "zawodówek" odbywają praktyki zawodowe w lokalnych zakładach pracy, czyli u potencjalnych pracodawców. Stworzono ponadto system stypendiów dla uczniów szkół zawodowych, finansowany przez pracodawców. Powiat  dobrze rozpoznaje potrzeby lokalnych pracodawców. W 2007 r. zorganizowano konferencję poświeconą kierunkom kształcenia w szkołach zawodowych, Uczestniczyli w niej pracodawcy, nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz uczniowie. W 2008 roku zorganizowano pierwsze Targi Edukacji i Pracy. W targach swoje wystawy i oferty prezentowało kilkanaście firm, szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe. Imprezę odwiedziło ponad 2 tys. osób.

 

Siegenia AUBI sp. z o.o. otrzymała "Srebrny Laur" w kategorii "Polskie Przedsiębiorstwo Usługowe". Firma istnieje od 1997 roku. Przedsiębiorstwo zalicza się do czołowych międzynarodowych producentów wysokiej jakości nowoczesnych okuć do okien i drzwi oraz urządzeń do wietrzenia pomieszczeń. Firma ciągle się rozwija, zwiększa liczbę zatrudnionych i inwestuje. W ostatnich kilku latach m.in. wyremontowa-no plac i wybudowano parking przyzakładowy, zwiększono też zdolności produkcyjne zakładu o 60 procent poprzez zakupy inwestycyjne i rozbudowę hali produkcyjnej wraz z mediami.

 

 

 

 

 

Cuprod Sp. z o.o. otrzymał "Srebrny Laur" w kategorii "Polskie Przedsiębiorstwo Usługowe". Firma istnieje od 1988 r. Od początku zajmuje się produkcją ciastek pod marką własnych odbiorców. Swoim klientom proponuje wysokiej jakości produkty w niskiej cenie, które wytwarzane są na bazie naturalnych składników, według tradycyjnej i wieloletniej receptury. Dwudziestoletnie doświadczenie pozwoliło na udoskonalenie technologii wyrobów i dostosowanie ich do upodobań klientów.

Firma dąży do ciągłego poprawiania jakości wyrobów, co potwierdzają certyfikaty: HACCAP, IFS, BRAC oraz wdrażanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności (Certyfikat ISO 22000:2005) i Zarządzania Jakością Normy (Certyfikat ISO 9001:2000).

 

 

 

 

Wagrem Sp. z o.o. został uhonorowany "Srebrnym Laurem" w kategorii "Polskie Przedsiębiorstwo Usługowe". Działa na rynku od 7 lat, ale dynamiczny rozwój i wysoka jakość specjalistycznych usług pozwoliły na skuteczne wypromowanie marki na rynku krajowym i zagranicznym. Firma zajmuje się konserwacją i naprawą maszyn i urządzeń niezbędnych w taborze kolejowym. Szczyci sie wysoką jakością wyrobów i usług, czego potwierdzeniem jest system zarządzania jakością, zgodny z normą ISO 9001:2000. WAGREM wspomaga różnego rodzaju lokalne przedsięwzięcia, uczestniczy w realizacji projektów samorządu gospodarczego i terytorialnego, sponsoruje imprezy kulturalne i sportowe.

 

 

 

 

 

"Srebrny Laur" otrzymał także ks. Infułat Edmund Podzielny - proboszcz parafii katedralnej w Opolu, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

 

Podczas uroczystości wręczenia nagród było jeszcze więcej kluczborskich akcentów. Powiat kluczborski wystawił stoisko promocyjne, na którym prezentował swój potencjał. Biznesmeni uczestniczący w gali mogli spróbować m.in. kluczborskich specjałów - miodówki i miodu z Maciejowa oraz przepysznych ciast Pana Benjamina Godyli z PPHU „KŁOS" w Kujakowicach Górnych, laureata Opolskiej Marki 2008. W części artystycznej gali wręczenia laurów swój program zaprezentował Młodzieżowy Dom Kultury.

 

"Laury umiejętności i kompetencji" rozdano po raz siedemnasty.

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku