strona główna

Znamy laureatów Stypendiów i Nagród Starosty Kluczborskiego

 

Dzisiaj (20.06.) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, podczas powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w rywalizacji sportowej i w konkursach artystycznych, otrzymali Stypendia i Nagrody Starosty Kluczborskiego.

 
 

 

 

Stypendia Starosty Kluczborskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011 otrzymali:

1. Anita Mrugała – uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
w Kluczborku Jest finalistką XXI Olimpiady Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. średnia ocen – 5,2, wzorowe zachowanie, aktywnie zaangażowana w życie szkoły, jest autorką wielu opowiadań i wierszy, które publikuje w szkolnej gazetce.

2. Anna Pikuta – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku Jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego Golden Owl oraz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego PANDA 2011 i PINGWIN. średnia ocen – 5,3, wzorowe zachowanie.

3. Michał Poterałowicz – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jest finalistą etapu centralnego XXVI Olimpiady Ekologicznej, średnia ocen – 5,1, wzorowe zachowanie.

4. Piotr Derkowski - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jest finalistą LXII Olimpiady Matematycznej oraz laureatem i zwycięzcą w XLIII Małej Olimpiadzie Matematycznej w kategorii klas III, zdobywcą brązowego medalu w IV Olimpiadzie Matematycznej Państw Europy Środkowej. Średnia ocen – 4,9, wzorowe zachowanie.

5. Sandra Zdzymira – uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Zajęła indywidualnie III miejsce w skoku w dal oraz I miejsce drużynowo w sztafecie 4*100 m w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportowej, III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego oraz II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. średnia ocen – 4,7, bardzo dobre zachowanie, aktywnie zaangażowana w życie szkoły.

6. Barbara Widera – uczennica Publicznego Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Zdobyła I miejsce w biegu na 100m, II miejsce w skoku w dal oraz drużynowo I miejsce w sztafecie 4*100m w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportowej, II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego, drużynowo I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Koszykowej Dziewcząt II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Zdobyła także wiele nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych m.in. I miejsce w konkursie Kartek Świątecznych Bożonarodzeniowych. średnia ocen – 5,0, wzorowe zachowanie, jest aktywnie zaangażowana w życie szkoły.

7. Monika Pilarska – uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kluczborku. Zajęła I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Opolszczyzny Juniorów na rok 2010, III miejsce w grupie D-17 w Turnieju Ostatniej Szansy, II miejsce w grupie seniorek w IX Turnieju Szachowym „Pamięci Września”. średnia ocen – 4,7. wzorowe zachowanie. Jest aktywnie zaangażowana w życie szkoły.


Nagrody Starosty Kluczborskiego przyznawane są w 4 kategoriach: nauka, indywidualne osiągnięcia sportowe, drużynowe osiągnięcia sportowe, indywidualne osiągnięcia artystyczne. Oto laureaci:
 

W kategorii NAUKA:

1. Daniela Wyrwich - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 – CKU w Kluczborku. Jest Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Zasadniczych Szkół Zawodowych, średnia ocen – 4,9,wzorowe zachowanie.

2. Anita Mrugała - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku. Jest finalistką XXI Olimpiady Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. średnia ocen – 5,2, wzorowe zachowanie, aktywnie zaangażowana w życie szkoły, jest autorką wielu opowiadań i wierszy, które publikuje w szkolnej gazetce.

3. Małgorzata Szklanny - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jest Finalistką etapu centralnego XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. średnia ocen – 5,0. wzorowe zachowanie.

4. Maciej Pawlikowski - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Laureat finału Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. średnia ocen – 4,8, bardzo dobre zachowanie.

5. Michał Dmytruszyński - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jest Finalistą etapu centralnego XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, średnia ocen – 4,8. bardzo dobre zachowanie.

6. Mateusz Krzyształowicz - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. średnia ocen – 5,0, wzorowe zachowanie. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.

7. Katarzyna Targosz - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku średnia ocen – 5,1, wzorowe zachowanie. Kasia jest Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, uzyskała także wyróżnienie w Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Lisowskiego.
 

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 1. Monika Pilarska - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2- CKU w Kluczborku. średnia ocen – 4,7, wzorowe zachowanie. Monika zdobyła III miejsce w grupie D-17 w Turnieju Ostatniej Szansy, I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Opolszczyzny Juniorów i II miejsce w IX Turnieju Szachowym „Pamięci Września”. Jako jedyna dziewczyna promuje grę w szachy w swojej szkole.

2. Martyna Florecka - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Uzyskała III miejsce w konkurencji KO-GO KUMITE kobiet w kategorii junior w XXII Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, jej średnia ocen to 4,0, bardzo dobre zachowanie.

3. Natalia Giebułtowicz - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Zdobyła Mistrzostwo Polski w Karate Indywidualnym, jest wzorową uczennicą ze średnią ocen 4,8.

4. Andrzej Garbicz - uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. Zdobył I miejsce w Wojewódzkich Zawodach LA w biegu na 100m ma też liczne osiągnięcia sportowe wraz z drużyną Ośrodka na szczeblu Wojewódzkim. Aktywnie zaangażowany w życie szkoły.

5. Maria Widera - uczennica Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. Zdobyła I miejsce w wojewódzkich mistrzostwach w badmintonie, I miejsce w wojewódzkich mistrzostwach tenisa stołowego, III miejsce w wojewódzkich zawodach w biegach przełajowych, I miejsce w biegu na 100m i I miejsce w skoku w dal w Wojewódzkiej Spartakiadzie LA. Posiada także liczne osiągnięcia sportowe wraz z drużyną Ośrodka na szczeblu wojewódzkim.
 

W kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymuje drużyna z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w składzie:
1. Dariusz Merta
2. Radosław Kwiring
3. Szymon Walicki

Chłopcy osiągnęli sukces w eliminacjach wojewódzkich XXXIV zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” organizowanych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej i Ministra Edukacji Narodowej przez Kuratora Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy zdobywając II miejsce.


W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:

1. Estera Grydz - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Otrzymała Nagrodę w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moje miasto-moja miejscowość", Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Podwórko”, Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym.

2. Paulina Krzywokulska - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Otrzymała Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Piękno Beskidów i Bieszczadów", uzyskała kwalifikacje do wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość".

3. Piotr Weigel - uczestnik zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Otrzymał Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów FAI "50 lat załogowych lotów kosmicznych" zorganizowanym przez Międzynarodową Federację Lotów FAI, Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "To co piękne wokół nas" oraz uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wizyta w krainie Przyjaznej Energii".

4. Angelika Sofińska - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Otrzymała Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wizyta w krainie Przyjaznej Energii" oraz została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Podwórko” i w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „To co piękne wokół nas"

5. Marta Kiebel - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Otrzymała Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Ludzie ludziom zgotowali ten los", Nagroda w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Grafika 2010" , Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko" . Została także została wyróżniona w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży "Drukarnia wyobraźni".

6. Jagoda Krzemińska - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fletowym oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fletowym.

7. Wojciech Sitnik - uczeń Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie gry na zestawie perkusyjnym YAMAHA w ramach 19 międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego, został Wyróżniony w Finale konkursu Mapex Drummer of Tomorrow Poland i w VI Konkursie gry na zestawie perkusyjnym oraz werblu "Drum Battle Legnica 2010".
 

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali bony towarowe do wykorzystania w sieci sklepów Intermarche i Bricomarche.
Starosta podziękował laureatom, ich rodzicom. Nauczycielom i dyrektorom szkół i placówek oświatowych sukcesów, zwracając uwagę na wagę wyróżnienia jakim są stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia.

 

- By wybrać spośród 2 750 uczniów z 9 placówek kilkoro laureatów kryteria są naprawdę wyśrubowane, wiadomo więc że zdobycie stypendium i nagrody wymagało sporej pracy. Tym bardziej – gratuluję!


Podczas uroczystości wystąpił również szkolny zespół z ZSO "Vivaalternativa", złożony z młodych, zdolnych, tegorocznych maturzystów. Opiekunem zespołu jest nauczyciel Jarosław Paluch. Jest nadzieja, że mimo rozstania ze szkołą, jeszcze nie raz ich usłyszymy.

 

Uroczyste zakończenie roku przygotował Wydział Edukacji i Sportu oraz dyrekcja ZSO.

 

 
Monika Kluf

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku