strona główna

Znamy laureatów powiatowego konkursu

 

Etap powiatowy XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej okazał się rekordowy pod względem liczby nadesłanych prac. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z całego powiatu kluczborskiego. W tym roku odbywa się pod hasłem "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą". Chodzi w nim o to, by przybliżyć pracę strażaków ratujących życie ofiarom pożarów, wypadków drogowych.


Laureatów i wyróżnionych wyłoniła komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Iwona Solisz - wojewódzki konserwator zabytków, Krzysztof Mikołajczyk – dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku oraz pracownicy starostwa: Iwona Szurmak, Jadwiga Smolińska – Jamka, Mieczysław Zaleciński, Bogdan Łatka i Rafał Michalewski.


- Trzynasta edycja konkursu okazała się bardzo szczęśliwa – mówiła podczas podsumowania konkursu Iwona Solisz. – A to dlatego, że wpłynęło bardzo dużo prac. Autorzy nagrodzonych prac zaprezentowali oryginalne podejście do tematu i dużą różnorodność jak formę plastyczną.

W kategorii 6–8 lat zwycięzcą okazał się Mikołaj Cieplik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kluczborku. Narysował pożar, co - jak przyznał - nie było trudne, bo widział kiedyś na własne oczy jak palił się las. Drugie miejsce zajęła Adriana Wojtal z PSP w Byczynie, a trzecie - Emilia Pieróg z Publicznego Przedszkola w Byczynie. Emilka była też najmłodszą uczestniczką konkursu. Wyróżnienia w tej kategorii jury przyznało Magdalenie Zator z SP nr 1 w Wołczynie, Angelice Olszok z PSP w Kuniowie oraz Paulinie Kirszner z PSP w Bąkowie.

W kategorii 9–12 lat pierwsze miejsce zdobyła Anna Wancel z PSP nr 1 w Kluczborku, drugie - Hanna Kuliga z Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku, trzecie - Maksymilian Salwierz z PSP w Bogacicy.
Wyróżnienia otrzymali: Dawid Czyż, Angelika Sofińska i raz jeszcze Anna Wancel (wszyscy reprezentują MDK) oraz Tomasz Złotkowski z PSP nr 1 w Wołczynie.

 
W kategorii 13–16 lat przyznano wyróżnienie, które otrzymała Angelika Placek z Gimnazjalno – Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie.

W kategorii uczniów niepełnosprawnych wszystkie nagrody przypadły podopiecznym internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kluczborku. Pierwsze miejsce zajał Piotr Rybak, drugie - Maria Widera i trzecie - Monika Chanos. Wyróżnienia zdobyli: Patryk Widera, Sandra Zdzymira i Barbara Widera.
 

 


Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe - przybory plastyczne i słodycze. Nagrodą była również wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku. Laureaci konkursu będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim. Eliminacjom powiatowym patronował Starosta Kluczborski przy współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

 

Stronę organizacyjną konkursu zapewnił Wydział Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego.

Monika Kluf

 

 

Konkurs plastyczny 2011 - nagrodzone prace

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku