strona główna

Malowali opolski krajobraz

 

27 kwietnia 2007 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku wręczono nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt.: „Opolski krajobraz tęczą malowany”. Podczas uroczystości została otwarta wystawa pokonkursowa prac wszystkich laureatów i wyróżnionych, którą można zwiedzać w Młodzieżowym Domu Kultury.

W tym roku do MDK-u wpłynęło 200 prac wychowanków przedszkoli, uczniów szkół i uczestników zajęć w domach kultury, spośród których komisja złożona z wybitnych i doświadczonych plastyków: mgr Barbary Dąbrowskiej, mgr Danuty Czempiel, mgr Jadwigi Rozbrój, wybrała 46 najpiękniejszych w pięciu kategoriach wiekowych.
 

Konkurs został zorganizowany po raz drugi przez mgr Krystynę Dusanowską – nauczyciela w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku oraz w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Wołczynie. Oprawę muzyczną podczas wręczania nagród zapewnił zespół keybordzistów z pracowni muzycznej w MDK prowadzonej przez pana Zbigniewa Oszczypko. Gratulacje wszystkim laureatom i wyróżnionym złożył Wicestarosta Kluczborski - Mieczysław Czapliński. Sponsorem nagród była firma Lesaffre Polska S. A. z siedzibą w Wołczynie. Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie finansowe.

 

 

Oto lista wszystkich laureatów i wyróżnionych:


I. Kategoria przedszkola:
I – Łaska Paulina, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
II – Paweł Oszczypko, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
III – Zofia Wydra, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska

wyróżnienie otrzymali:
Paulina Łaska, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Paweł Oszczypko, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Karina Kinder, PP w Bogacicy, op. Ewa Orzeszyna
Paulina Łaska, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
 

II. Kategoria klasy I-III:
I – Anna Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
I – Anna Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
II – Magdalena Musiał, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
III – Natalia Litner, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
III – Hanna Kuliga, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska

wyróżnienie otrzymali:

Anna Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Anna Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Magdalena Musiał, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Justyna Rękas, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
 

III. Kategoria klasy IV-VI:
I – Ilona Jachym, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
II – Zuzanna Pasternak, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
II – Sebastian Dusanowski, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
III – Marta Kiebel, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska

wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Adaszyńska, PSP w Wierzbicy Górnej, op. Małgorzata Jendrysiak
Anna Marciniszyn, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
Anita Chmielewska, PSP Nr 5 z OI w Kluczborku, op. Halina Frąsiak-Czumałowska
Katarzyna Mrugała, PSP w Bogacicy, op. Ewa Kisiel-Hys
Zuzanna Pasternak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Igor Staszewski, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
Tobiasz Bukal, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska
Ewelina Szachnowska, PSP Nr 1 w Wołczynie, op. Krystyna Dusanowska


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Kategoria gimnazja:
I – Jagoda Migoń, MDK w Kluczborku, Halina Frąsiak-Czumałowska
I – Hanna Gadziecka, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
II – Magdalena Raniowska, Dom Kultury w Kuniowie, op. Agata Morawiec
II – Magdalena Raniowska, Dom Kultury w Kuniowie, op. Agata Morawiec
II – Magdalena Raniowska, Dom Kultury w Kuniowie, op. Agata Morawiec
II – Agnieszka Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
III – Aleksandra Kucharkowska, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
III - Aleksandra Kasperkiewicz, PG w Wołczynie, op. Małgorzata Jendrysiak

wyróżnienie otrzymali:
Rozwita Wańczyk, PG nr 2 w Bogacicy, op. Danuta Czempiel
Agnieszka Marciniak, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Joanna Hadzik, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
Dawid Pszeniczka, PG w Wołczynie, op. Małgorzata Jendrysiak
 

V. Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
I – Aneta Klar, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
II – Justyna Orłowska, MDK w Kluczborku, op. Halina Frąsiak-Czumałowska
III – Halina Zaręba, Wołczyński Ośrodek Kultury, op. Małgorzata Jendrysiak

wyróżnienia otrzymali:
Martyna Bortkiewicz, MDK w Kluczborku, op. Józef Zając
Martyna Bortkiewicz, MDK w Kluczborku, op. Krystyna Dusanowska
Justyna Orłowska, MDK w Kluczborku, op. Halina Frąsiak-Czumałowska

 

 

Zobacz także:

http://www.mdk.superhost.pl
 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku