strona główna

Powiat promował się na Politechnice Opolskiej
 

Powiat kluczborski nie marnuje żadnej szansy na promocję swoich walorów. Tym razem to co jest w nim najlepszego zaprezentowano podczas konferencji w Opolu. Stoisko powiatu kluczborskiego stanęło w holu auli Politechniki Opolskiej. Uczestnicy konferencji poświęconej „Uwarunkowaniom demograficznym rozwoju społeczno-gospodarczego Śląska do 2035 roku w kontekście kryzysu” podczas przerw w dyskusji mogli spróbować pysznych miodów z Pasieki Zarodowej w Maciejowie a także śląskich kołoczy z Kujakowic. Zaproszenie do prezentacji stoiska nie było przypadkowe. Jak podkreśliła jedna z głównych organizatorek konferencji prof. Agata Zagórowska z Politechniki Opolskiej

- Powiat kluczborski odnosi coraz większe sukcesy na różnych płaszczyznach. Jawi się on jako lider w regionie. Władze powiatu są otwarte na różne inicjatywy i mają szeroką wizję i perspektywę nastawioną także na współpracę z naszą uczelnią. Politechnika Opolska chce stworzyć platformę współpracy z samorządami. Chcielibyśmy, aby podobne prezentacje tego co w naszych powiatach czy gminach jest najlepsze, odbywały się przy okazji następnych konferencji organizowanych na naszej uczelni. Prezentacja stoiska powiatu kluczborskiego niech będzie dobrym początkiem nowej tradycji.

 

Podczas konferencji nie tylko jednak kluczborskie stoisko cieszyło się powodzeniem. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy spotkania wysłuchali bowiem także prezentacji starosty kluczborskiego Piotra Pośpiecha. Jako jedyny samorządowiec wystąpił w roli prelegenta podczas opolskiej konferencji. Swój wykład poświęcił zagadnieniom związanym z „Wpływem sytuacji demograficznej na edukację i warunki pracy w powiecie kluczborskim w latach 2007 - 2023”.
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku