strona główna

Perspektywy rozwoju kluczborskiej kardiologii

 

26 lutego w kluczborskim Starostwie odbyła się konferencja nt. "Doświadczenia i perspektywy rozwoju kardiologii w Kluczborku". Uczestniczyli w niej znani kardiolodzy z Polskiej Grupy Medycznej z prof. Marianem Zembalą na czele, samorządowcy oraz dyrektorzy szpitali i lekarze.

Spotkanie otworzył gospodarz - Starosta Kluczborski Piotr Pośpiech, następnie Dr Krzysztof Szczurek zaprezentował doświadczenia Kluczborka w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych i podsumował pierwsze kilka miesięcy funkcjonowania kardiologii w kluczborskim szpitalu.

Następnie dyskutowano o tym, że oddział kardiologiczny w Kluczborku w zakresie opieki kardiologicznej może zaspokoić także potrzeby ościennych powiatów: brzeskiego, namysłowskiego, oleskiego, kępińskiego, wieruszowskiego i wieluńskiego. Prof. Marian Zembala - współpracownik prof. Religi i jego następca w Klinice Kardiochirurgii Transplantacji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu - przekonywał uczestników konferencji, że kluczborski ośrodek kardiologiczny jest szansą dla regionu i może pomagać pacjentom z sąsiednich powiatów i spoza województwa.

Przypomnijmy, że kardiologia działa w kluczborskim szpitalu od jesieni ubiegłego roku. Prowadzi ją Polska Grupa Medyczna im. Polonii Świata, która współpracuje ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Oddział funkcjonuje „na ostro” przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, że wszystkie tzw. ostre zespoły wieńcowe, zawały leczone są na miejscu. Bezpłatnie wykonywane są takie zabiegi jak m. in. angografia, koronorografia, wszczepianie rozruszników serca. Na razie ośrodek ma dziesięć łóżek, ale wiosną liczba ta ma się zwiększyć do dwudziestu.
 

 

 

ORGANIZATORZY:


Starostwo Powiatowe

w Kluczborku

Polska Grupa Medyczna im. Polonii Świata

 

 
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku