strona główna

11.05.2017

Deszcz medali na turnieju karate w Głuchołazach

 

6 maja zawodnicy Kluczborskiego Klubu Karate wystartowali liczną grupą podczas XI Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Głuchołazach. Turniej miał charakter szkoleniowy, był okazją zwłaszcza dla młodszych zawodników do zgromadzenia pierwszych doświadczeń podczas startów na macie, dla starszych z kolei - do weryfikacji swoich umiejętności i konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów.

 

 

 

 Emocji było wiele i choć trenerzy Andrzej Olech i Rafał Panaszek powtarzali dzieciom, że już sam start w zawodach jest aktem odwagi i wielkim zwycięstwem, to nie obyło się bez łez zarówno szczęścia jak i rozpaczy. Każdy start w zawodach jest swego rodzaju sprawdzianem nie tylko umiejętności technicznych ale też odwagi i odporności psychiczno - emocjonalnej, daje również cenne wskazówki na temat efektywności systemu szkoleniowego oraz motywuje do systematycznej pracy na treningach.

 

Starty naszych podopiecznych zaowocowały gradem medali - zdobyliśmy ich łącznie 26 (25 w konkurencji kata i 1 w kumite dla Karoliny Gajewskiej). Dzięki temu zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji klubowej zdobywając piękny puchar.

 

1 miejsce na podium - Karolina Gajewska (Kluczborski Klub Karate).

 


Obecnie reprezentacja Klubu przygotowuje się do startów podczas Mistrzostw Polski w Zamościu (16-18.06.2017) oraz Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Łodzi (03.06.2017). W ramach przygotowań już 21 maja zawodnicy wezmą udział w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego - Silesia Cup w Bytomiu . Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!

 

 

 

Wyniki końcowe:

● Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9-8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oliwia Pogoda MUKS Bytom
II miejsce Paulina Radlok KK Kluczbork
III miejsce Hanna Kearney Sento-Kan Chocianów
III miejsce Anastázie Vojćaková Zlate Hory Czechy

● Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Jakub Matuszewski CKT Wrocław
II miejsce Przemysław Magnuszewski AKT Opole
III miejsce Ksawery Pachura Głuchołaski KKT
III miejsce Marcel Wiktorski Głuchołaski KKT

● Kategoria 8-9 lat i młodsi dziewcząt (7-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Julia Grzelak KK Kluczbork
II miejsce Julia Bukowiec Głuchołaski KKT
III miejsce Maja Majchrzak Kobu Wrocław
III miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław

● Kategoria 8--9 lat chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Bartosz Zamojski Głuchołaski KKT
II miejsce Szymon Śliwa Głuchołaski KKT
III miejsce Alan Budyk Głuchołaski KKT
III miejsce Kacper Juraszek Głuchołaski KKT

● Kategoria 8-9 lat dziewcząt (9-8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Jessica Jamróz Głuchołaski KKT
II miejsce Zofia Studzienna Głuchołaski KKT
III miejsce Oliwia Szymczyk DAK Wrocław
III miejsce Amelia Murach DAK Wrocław

● Kategoria 10-11 chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Kacper Duchnowski Głuchołaski KKT
II miejsce Jan Marcinkowski AKT Opole

● Kategoria 10-13 lat dziewcząt (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Maja Turek KK Kluczbork
II miejsce Anna Andrusyszyn KK Kluczbork
III miejsce Martyna Kuriata MUKS Bytom
III miejsce Natalia Kinder KK Kluczbork

● Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Kacper Dawicki KK Kluczbork
II miejsce Igor Gałuszka Sento-Kan Chocianów
III miejsce Michał Dokupil KK Kluczbork
III miejsce Adam Jaśko KK Kluczbork


● Kategoria 10-11 lat dziewcząt (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Julia Seroczyńska AKT Opole
II miejsce Melisa Demireva AKT Opole

● Kategoria 8 - 9 lat chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Piotr Grochoła Głuchołaski KKT
II miejsce Tymoteusz Pyrzyk Głuchołaski KKT
III miejsce Alex Divitaris Albrechtice Czechy
III miejsce Patryk Jankowiak Sento-Kan Chocianów

● Kategoria 10-11 lat dziewcząt (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Tereza Kubiszová Albrchtice Czechy
II miejsce Aleksandra Wiej AKT Opole
III miejsce Karolina Janesiková Albrchtice Czechy

● Kategoria 10-11 lat chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Ben Peters Albrchtice Czechy
II miejsce Alan Krafczyk Głuchołaski KKT
III miejsce Filip Wenc KK Kluczbork
III miejsce Dawid Dybka KK Kluczbork


● Kategoria 12-15 lat dziewcząt (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Angelika Hulbój Głuchołaski KKT
II miejsce Amelia Kijewska Sento-Kan Chocianów
III miejsce Alicja Junyszek AKT Opole
III miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna

● Kategoria 12 - 15 lat chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Pavel Svoboda Albrchtice Czechy
II miejsce Vojtěch Šiška Albrchtice Czechy
III miejsce Wiktor Zawadzki Budokan Opole
III miejsce Piotr Cisiecki KK Kluczbork

● Kategoria 10 - 13 lat dziewcząt (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Matylda Góra CKT Wrocław
II miejsce Angelika Łankiewicz Głuchołaski KKT
III miejsce Oliwia Grygas AKT Opole
III miejsce Emilia Dzwonkowska AKT pole

● Kategoria do 7 lat i młodsi chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oskar Panaszek KK Kluczbork
II miejsce Jakub Łatka KK Kluczbork
III miejsce Jan Kopciuch KK Kluczbork

III miejsce Maksymilian Skamel Sento-Kan Chocianów

● Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (4-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Weronika Chromańska DAK Wrocław
II miejsce Zofia Kania Budokan Opole
III miejsce Julia Sytniewska KKT Wołczyn

● Kategoria 10-11 lat chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Adrian Dycewicz AKT Opole
II miejsce Adam Sčesný Albrchtice Czechy
III miejsce Filip Firszt KK Kluczbork
III miejsce Kacper Pogoda MUKS Bytom

● Kategoria 11 - 12 lat dziewcząt (4-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zuzanna Mazur OK Byczyna
II miejsce Aleksandra Pietrzykowska Głuchołaski KKT
III miejsce Milena Marynowicz AKT Opole
III miejsce Agata Misiak KK Kluczbork

● Kategoria 12 - 13 lat chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Damian Jonarski Głuchołaski KKT
II miejsce Matĕj Jurčik Albrchtice Czechy
III miejsce Rafał Dąbrowski Głuchołaski KKT
III miejsce Mateusz Słota Sento-Kan Chocianów

● Kategoria 8 - 9 lat chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Franciszek Niebylski Budokan Opole
II miejsce Piotr Tarchała Głuchołaski KKT
III miejsce Kacper Kieroński-Ignaciuk AKT Opole

● Kategoria 10 - 11 lat chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Grzegorz Motylski DAK Wrocław
II miejsce Patryk Olchawa Głuchołaski KKT
III miejsce Dominik Garnek Głuchołaski KKT
III miejsce Tomasz Pietrzykowski Głuchołaski KKT

● Kategoria 12 - 15 lat chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Tymoteusz Kantyka Głuchołaski KKT
II miejsce Dominik Wenglarzi Głuchołaski KKT
III miejsce Jan Niebylski Budokan Opole
III miejsce Paweł Buhl AKT Opole

● Kategoria 8 - 11 lat chłopców (4-5 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole
II miejsce Mateusz Lasek AKT Opole
III miejsce Filip Staszków KKT Wołczyn
III miejsce Kacper Brzozowski Budokan Opole

● Kategoria 14 - 17 lat chłopców (4-5 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Krzysztof Góral DAK Wrocław
II miejsce Michał Fedorowski AKT Opole
III miejsce Marcin Polnar AKT Opole
III miejsce Jakub Misiak KK Kluczbork

● Kategoria 10 - 11 lat chłopców (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Mikołaj Łatka KK Kluczbork
II miejsce Aleksander Mucha KK Kluczbork
III miejsce Michał Janas KK Kluczbork


● Kategoria 12 - 13 lat chłopców (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Maksymilian Klejn KK Kluczbork
II miejsce Stanisław Szynczewski KK Kluczbork

III miejsce Wojciech Pastusiak DAK Wrocław
III miejsce Szymon Mielnik DAK Wrocław

● Kategoria 14 - 17 lat dziewczęta (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork
II miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT
III miejsce Zuzanna Wiśniak DAK Wrocław
III miejsce Kinga Kukuczka KK Kluczbork

● Kategoria 14- 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kata:
I miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT
II miejsce Kacper Sitarz OK Byczyna
III miejsce Michał Danielewicz KK Kluczbork
III miejsce Daniel Wiśniak DAK Wrocław

● Kategoria 16 - 17 lat dziewcząt (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kumite:
I miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork
II miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT
III miejsce Zuzanna Wiśniak DAK Wrocław

● Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kumite:
I miejsce Kacper Sitarz OK Byczyna
II miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT
III miejsce Daniel Wiśniak DAK Wrocław

● Kategoria SENIOR grupa mieszana (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Piotr Gałuszka Sento-Kan Chocianów
II miejsce Karol Wiewióra CKT Wrocław
III miejsce Dawid Szewczyk Głuchołaski KKT
III miejsce Beata Olewicz Sento-Kan Chocianów

● Kategoria SENIOR mężczyzn (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Mikołaj Trizna DAK Wrocław
II miejsce Bogdan Wiśniak DAK Wrocław
III miejsce Marek Mróz Głuchołaski KKT
III miejsce Paweł Przybysz DAK Wrocław

● Kategoria SENIOR mężczyzn (3-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Daniel Miłkowski DAK Wrocław
II miejsce Andrzej Krafczyk Głuchołaski KKT
III miejsce Robert Müller Głuchołaski KKT
III miejsce Marek Mróz Głuchołaski KKT

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. podczas XI Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym na podium stanęły następujące Kluby:
I miejsce zajął Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego zdobywając 63 pkt.
II miejsce zajął Kluczborski Klub Karate zdobywając 47 pkt.
III miejsce zajęła Akademia Karate tradycyjnego Opole zdobywając 28 pkt.

 


Oprac. Ewa Maciborko
Kluczborski Klub Karate

 

 




 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku