strona główna

Święto ośrodka w hollywoodzkim stylu

 

Po raz kolejny wychowankowie, nauczyciele i dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego potwierdzili swoją znaną od lat kreatywność, pomysłowość, zapał i organizacyjny majstersztyk. Tegoroczne święto kluczborskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego "W zaczarowanej Fabryce Snów" zorganizowali w iście hollywoodzkim stylu.

Na otwarcie imprezy zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele mieli przyjemność obejrzeć wzruszające słowno – muzyczne przedstawienie o stworzeniu świata. Wystąpili w nim wychowankowie i nauczyciele. Po przedstawieniu gospodarze otrzymali prezenty od starosty kluczborskiego Piotra Pośpiecha i burmistrza Jarosław Kielara.

Gwoździem programu była oscarowa gala. Nie mogło więc zabraknąć czerwonego dywanu, po którym przemaszerowali goście, rodzice, a także nauczyciele i wychowankowie poprzebierani za bohaterów znanych filmów. Kolejnym elementem gali, którą prowadziła para nauczycieli w strojach wieczorowych było wręczenie Oscarów dla osób i instytucji wspierających Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Za to wsparcie dziękowała wszystkim w imieniu placówki jej dyrektor Krystyna Napp – Marczinska.

Statuetki Oscara, podobne do tych, które przyznaje Akademia Filmowa, za jednomyślną zgodą Kapituły SOSW otrzymali starosta kluczborski i burmistrz Kluczborka. Jeszcze wiele osób – przyjaciół Ośrodka otrzymało również Oscary w formie dyplomu z podobizną statuetki. Mieli też przyjemność przypiąć swoje „gwiazdy” w przygotowanej na Galę Galerii Gwiazd. Pomagały im w tym asystentki – uczennice ośrodka w szałowych kreacjach oscarowych.
 


Obdarowani dziękowali miło zaskoczeni oryginalną formą docenienia ich przez gospodarzy. Kolejne wręczenia przeplatane były występami artystycznymi. Zaśpiewał i zatańczył m.in. sam Elvis Presley. Po Gali na wszystkich czekało jeszcze sporo atrakcji – symboliczne wypuszczenie do nieba balonów, a potem także gołębi, przejażdżki konne, przejazd prawdziwym amerykańskim "krążownikiem szos", malowanie twarzy i wiele, wiele innych.

- Wszyscy, którzy uczestniczyli w święcie SOSW niektórzy po raz pierwszy, niektórzy ponownie mieli okazję poczuć niezwykle ciepłą atmosferę tego miejsca, które warto bliżej poznać – podsumował jeden z uczestników imprezy.
 

 

Monika Kluf

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku