strona główna

Dzień Strażaka w Kluczborku
 

W miniony piątek (15.05) odbyły się w Kluczborku Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach, które zorganizowano na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, uczestniczył Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Karol Stępień, poseł Ziemi Kluczborskiej Stanisław Rakoczy, a także władze powiatu oraz miasta. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło też kluczborskich radnych, przedstawicieli instytucji współpracujących ze strażą oraz wojska.

Podczas uroczystości niejednokrotnie podkreślano zaangażowanie, oddanie i poświęcenie z jakim strażacy zawodowi i ochotnicy wykonują zadania. A w 2008 roku było ich nie mało. Kluczborscy strażacy uczestniczyli bowiem w ponad 800 akcjach. Średnio więcej niż dwa razy dziennie strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków drogowych i klęsk żywiołowych a także do wielu innych zdarzeń. Poświęcenie z jakim ratowali ludzkie życie i często też dobytek, zostało docenione przez mieszkańców powiatu, którzy oddali najwięcej głosów w konkursie „Nowej Trybuny Opolskiej” na „Strażaka Roku”.

O tych najlepszych w województwie, nie zapomnieli też gospodarze powiatu i władze Kluczborka. Podczas uroczystości w okazji Dnia Strażaka starosta kluczborski Piotr Pośpiech przekazał nagrody rzeczowe laureatom plebiscytu NTO w kategorii „Strażak Ochotnik” druhowi Wernerowi Niksdorfowi z OSP Kuniów, asp. sztab. Mirosławowi Liśkiewiczowi – laureatowi II miejsca w kategorii „Strażak Zawodowy” z PSP w Kluczborku oraz sek. Tadeuszowi Pietrasowi wyróżniającemu się strażakowi PSP w Kluczborku. Starosta kluczborski przekazał też najlepszej drużynie strażackiej – OSP Kuniów – 10 tys. złotych na zakup sprzętu ratowniczego. OSP Kuniów to zwycięzca tegorocznego plebiscytu NTO na najlepszą drużynę strażacką na Opolszczyźnie. Pieniądze, które przekazał starosta, jednostka z Kuniowa przeznaczy na zakup ratowniczego namiotu pneumatycznego, który w razie konieczności będzie wykorzystywany min. jako tymczasowy punkt medyczny lub stanowisko zaplecza logistycznego.

Starostwo kluczborskie już nie pierwszy raz wspomaga strażaków. Wcześniej dofinansowało również zakup wozu bojowego i sprzętu do ratownictwa drogowego.   

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku