strona główna

To był radosny dzień

 

7 lipca kluczborski Rynek był chyba najradośniejszym miejscem w mieście. Świętowano tutaj "Światowy Dzień Radości w Powiecie Kluczborskim". Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego „Kobietom Mammograf", patronowali jej Starosta Kluczborski oraz Burmistrz Kluczborka.

Na placyku przy Rynku swoje stoiska rozłożyli m.in.: pszczelarze, drobni wytwórcy i rzemieślnicy oraz gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkańcy mogli zmierzyć sobie ciśnienie w punkcie zorganizowanym przez Szpital Powiatowy w Kluczborku, kobiety dowiedzieć się jak powinny właściwie badać swoje piersi, by we wczesnej fazie wykryć zmiany i zgłosić się do lekarza.

W czasie festynu każdy mógł kupić różową wstążkę - symbol radości, dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin organizowane przez Caritas.

Uczestnikom pikniku czas umilali młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury. Jak na dzień radości przystało były baloniki, szybujące gołębie pokoju i mnóstwo uśmiechniętych  twarzy.

Wydarzeniem towarzyszącym był wieczorny Koncert Zespołu ARKA NOEGO z okazji dwudziestej rocznicy poświęcenia Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Chrześcijańskich hitów można było posłuchać wieczorem przed Kościołem NSPJ.

31 maja Stowarzyszenie "Kobietom Mammograf" przekazało Starostwu Powiatowemu w Kluczborku środki od lat zbierane na zakup mammografu. Urządzenie wkrótce zostanie zakupione. Impreza na Rynku, to wyraz radości, że wreszcie udało się osiągnąć cel.

 

 

 

 

 

zobacz także:

 

Światowy Dzień Radości w Powiecie Kluczborskim

Pieniądze na mammograf przekazali powiatowi

Jest wielka szansa na mammograf w Kluczborku

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku