strona główna

Nowe boisko przy kluczborskim "Ogólniaku"

 

Zakończono budowę boiska wielofunkcyjnego przy kluczborskim „Ogólniaku”. Powiat kluczborski wyłożył na ten cel ponad 200 tys. zł, drugie tyle uzyskano z Ministerstwa Sportu. Nowe boisko jest nowoczesne i bezpieczne. Pokryte bardzo elastyczną nawierzchnią poliuretanową, doskonale amortyzuje wszelkie upadki, chroniąc narażone na kontuzje stawy, kolana i łokcie grających. Wyposażenie posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa. Na stałe zamontowane są dwie bramki do piłki ręcznej i dwa zestawy koszy. Słupki bramkowe oraz dwa zestawy słupków uniwersalnych do siatkówki można domontować w razie potrzeby. Do dyspozycji użytkowników są 2 boiska do koszykówki (16 m x 26 m) i siatkówki (9 m x 18 m), po jednym do piłki nożnej i piłki ręcznej (20 m x 36 m). Całość otoczona jest siatką, która będzie „wyłapywać” piłki.
Z obiektu korzystać będą przede wszystkim uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego, ale idea budowy tego typu boisk jest taka, aby były ogólnodostępne. Tak też będzie w tym przypadku. Boisko ma być otwarte dla młodzieży przez cały dzień.
- Chodzi o to, aby młodzi ludzie mieli gdzie spędzać wolny czas, odreagować po szkole. Izolowanie takich obiektów z myślą, żeby ktoś czegoś nie zniszczył, nie ma sensu i przynosi odwrotny skutek – mówi Mariusz Kaczmarski Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Być może od września uda się zamontować dwie kamery, które będą monitorować cały plac i odstraszą potencjalnych wandali.
Dyrektor jest dobrej myśli i wierzy, że na boisko będą przychodzić tylko prawdziwi miłośnicy sportu. Marzy mu się niedalekiej przyszłości wybudowanie trybuny dla widzów. Mogłaby ona powstać przy okazji rekonstrukcji bieżni wokół trawiastego boiska, sąsiadującego z tym wielofunkcyjnym.
- W przyszłym roku na pewno o tym pomyślimy, może uda się wygospodarować w naszym budżecie odpowiednie środki – zapowiada Piotr Pośpiech, Starosta Kluczborski - Budowa boiska wielofunkcyjnego jest już drugą poważną inwestycją zrealizowaną w ostatnim czasie w „Ogólniaku” przez powiat. W zeszłym roku wyremontowaliśmy gruntownie salę gimnastyczną. Koszt tamtego przedsięwzięcia wyniósł 500 tys. zł, z czego 370 tys. pochodziło z budżetu powiatu, a 165 tys. dofinansowało Ministerstwo Sportu.
 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku