strona główna

Letnie warsztaty w Bad Duerkheim

 

Ponad czterdziestoosobowa grupa tancerzy i wokalistów wraz z opiekunami już 5 lipca wyjeżdża do naszego partnerskiego powiatu by tam szlifować swój talent i promować powiat. Tancerzy będą szkolić Adriana Przybył i Paolo Bosco – mistrz świata w tańcach standardowych, wokalistów Magda Durecka.

Tygodniowe warsztaty to wspólny pomysł starostów kluczborskiego i Bad Duerkheim, który powstał podczas ubiegłorocznej wizyty w partnerskim powiecie, gdzie nasi tancerze i wokaliści zaprezentowali swoje umiejętności niemieckiej publiczności.

Młodzież będzie przebywać w Bad Duerkheim od 5 do 13 lipca w ramach projektu „Muzyka i taniec – uniwersalny język partnerstwa”. Na jego realizację Referat Promocji Powiatu, Turystyki i Kultury Starostwa Powiatowego pozyskał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Do naszego partnerskiego powiatu jedzie 22 tancerzy z kluczborskiej szkoły tańca i 10 wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku z opiekunami.

Celem wyjazdu będzie przede wszystkim doskonalenie warsztatu tanecznego i muzycznego młodych ludzi z powiatu kluczborskiego, ale także nawiązanie kontaktów z niemiecką młodzieżą, która ma podobne pasje.

- Wyjazd umożliwi przeprowadzenie w innych warunkach warsztatów, pozwoli wypromować talenty, aktywnie wypocząć, nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia i poznać kulturę naszego zagranicznego partnera – mówi o szczegółach projektu Piotr Nowak z Referatu Promocji.

Warsztaty w Niemczech są też okazją do tego, aby poprzez praktyczne zastosowanie lepiej nauczyć się języka niemieckiego, jak również nauczyć rówieśników z Niemiec języka polskiego.

W trakcie warsztatów przewiduje się występy przybyłej z Polski młodzieży dla publiczności z powiatu Bad Duerkheim. Ilość występów oraz ich promocja będzie leżeć w gestii gospodarza.

 - Bogaci doświadczeniem ponad dziesięcioletniej współpracy, która niejednokrotnie pokazywała, że muzyka i taniec to uniwersalny język partnerstwa i nie musimy się obawiać niezrozumienia, czy braku zainteresowania niemieckiej publiczności, przez którą nasi artyści zawsze byli wysoko oceniani – mówi Piotr Nowak. - Inicjatywy tego typu często wnoszą nowe pomysły i budują plany na przyszłość. Jeżeli znajdą się chętni po stronie niemieckiej, to występy będą miały charakter międzynarodowy.

Warsztaty będą odbywały się w miejscu, w którym cała grupa zostanie zakwaterowana, czyli w Pfalzakademie Lambrecht. Jest to bardzo dogodnie położony obiekt, który zapewni wszystkim uczestnikom odpowiednie warunki do przeprowadzenia tego typu zajęć – odpowiednie sale do ćwiczeń, ale także spokój i odpowiedni klimat, które pozwolą wypocząć też w czasie wolnym od zajęć.


 

Monika Kluf
 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku