strona główna

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości

 

Tegoroczne powiatowe obchody 89. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Tutaj o godz. 10.30 odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w niej: Starosta Kluczborski - Piotr Pośpiech, Burmistrz Kluczborka - Jarosław Kielar, radni powiatu i gminy, kombatanci, harcerze i młodzież.

Po mszy okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Kluczborski. Przypomniał w nim trudną drogę do odzyskania niepodległości i wielkie znaczenie tego historycznego wydarzenia dla losów polskiego narodu. Zaakcentował także konieczność wzniesienia się w dzisiejszych czasach ponad podziały w imię dobra Ojczyzny.

"...W dobie szybkiego tempa życia łatwo zapomnieć o wartościach nadrzędnych dla narodu. Życie zmusza nas do wybierania między tym, co dobre dla jednostki a tym, co dobre dla ogółu. Nasz kraj nie jest własnością tej czy innej grupy, ale jest dobrem, o które powinna zabiegać cała obywatelska wspólnota.
Życzę sobie i Państwu, żebyśmy umieli wspólnie zbudować lepszą współczesną Polskę, tak jak nasi przodkowie wywalczyli dla niej wolność..."

 

Na zakończenie proboszcz parafii NSPJ - Ks. Franciszek Drenda otrzymał z rąk Prezesa Zarządu Miejsko Gminnego Związku Kombatantów RP i BWP w Kluczborku odznaczenie „Za Zasługi dla Kombatantów RP i BWP”. Następnie uczestnicy udali się na cmentarz pod Pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Po południu w hali kluczborskiego OSiR-u odbył się okolicznościowy koncert przygotowany przez Kluczborski Dom Kultury. Burmistrz Kluczborka wręczył medale "Zasłużony dla Kluczborka" oraz po raz pierwszy "Kluczborskie Baszty" - nagrodę za całokształt działalności oraz wielki wkład w rozwój oraz promocję Gminy Kluczbork. Osoby odnoszące sukcesy w różnych dziedzinach i promujące Kluczbork otrzymały specjalnie przyznane przez gminę stypendia. Starosta Kluczborski pogratulował wszystkim laureatom, wręczył im kwiaty i pamiątkowe dyplomy.
 

 

Lista wyróżnionych:

ZASŁUŻONY DLA KLUCZBORKA 2007

Ewa Zgadzaj Martyniuk
Piotr Rybka
Magdalena Kretschmer

KLUCZBORSKIE BASZTY 2007

Agnieszka Chrobot
Zenon Cudowski
Henryk Schroder
Adam Sokołowski
Spółka Wagrem
Kluczborski Klub Karate
Miejski Klub Sportowy
Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kuniów

STYPENDIA SPORTOWE

Sonia Bochyńska
Łukasz Radwański
Łukasz Wójcik
Paweł Sawicki
Dawid Rojowski
Piotr Kuś
Bartosz Cholewka
Natalia Giebułtowicz
Kinga Urbańska
Kamil Wenger

STYPENDIA DLA OSÓB PROMUJĄCYCH MIASTO I GMINĘ KLUCZBORK

Danuta Gajewska
Wojciech Zaremba
Monika Duda
Aleksandra Ziora
Joanna Guzikiewicz

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku